Цікаве за тиждень (16 квітня). Збитки McDonald’s, націоналізація частини Ocean Plaza та інше

Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини про комерційну нерухомість за тиждень, з 10 по 16 квітня.

Стан та перспективи торгової нерухомості в Україні

Комерційна нерухомість - надзвичайно важлива частина економіки України. До війни вона була надзвичайно динамічною та перспективною, з 2014 по 2021 роки в Україні спостерігався активний девелопмент та еволюційний розвиток торгової нерухомості.

Але повномасштабне вторгнення змінило темпи розвитку усієї галузі докорінно.

Про те, на якому етапі розвитку зараз сфера комерційної нерухомості в Україні, якою вона була до війни і як це змінило повномасштабне вторгнення ми поговорили з експертами - директоркою компанії UTG Євгенією Локтіоновою та головою дослідницької групи УРТЦ, керівником дослідницької компанії Ukrainian Research Bureau (URB) Дмитром Топольськовим. Думки експертів читайте в нашому ексклюзивному матеріалі.

Вакантність у ТРЦ Києва зросла вдвічі і становить 21,5%

Директор Української торгової гільдії (UTG) Євгенія Локтіонова розповіла, що у ТРЦ Києва продовжує зростати середньозважений рівень вакантності.

У березні цього року показник сягнув 21,5%, що майже у два рази вище за результати аналогічного періоду минулого року в 11,5%.

Особливо сильно зміни помітні у торгових центрах регіонального та окружного форматів - 30,9% та 19,2%. Про те, як ТРЦ намагаються подолати ці негативні наслідки, читайте в матеріалі.

McDonald’s отримав понад 2 млрд грн збитку

Мережа ресторанів McDonald’s в Україні за підсумками роботи у 2022 році отримала 2,042 млрд грн чистого збитку. Це можна прирівняти до 17,7 млн непроданих бігмаків чи 48,6 млн порцій картоплі фрі.

А от у 2021 році мережа була прибутковою і за рік заробила в Україні 1,011 млрд грн. Усі обороти компанії у 2022-му склали 30,4 млрд грн.

Можливо, таке падіння доходів пов’язане з тим, що мережа припинила роботу з початку війни і частково відновила її лише восени минулого року.

Дві третини Ocean Plaza перейшли у власність держави

У квітні в силу вступило рішення Вищого антикорупційного суду про конфіскацію 66,65% столичного ТРЦ Ocean Plaza у російських власників.

Тепер власником двох третин великого торгового центру стала держава. Згідно з даними Єдиного судового реєстру, колегія суддів Апеляційної палати ВАКС відмовила у відкритті апеляційного провадження компанії Аркадія Ротенберга.

Внаслідок цього рішення ВАКС набрало законної сили. Позивачем у справі було Міністерство юстиції, яке просило застосувати до Ротенберга та його сина санкцію у вигляді стягнення в дохід держави активів росіян. Детальніше про проблеми з київським ТРЦ читайте в матеріалі.

Українські продуктові ритейлери підписали меморандум

Найбільші представники галузі об'єдналися для забезпечення стабільної роботи ланцюгу постачання базових продуктів харчування в умовах війни та підписали меморандум.

Читайте також: Вакантність у ТРЦ Києва зросла вдвічі і становить 21,5%

Документ ще не набрав сили, учасники угоди чекають висновків Антимонопольного комітету України. Меморандум передбчає, що оплати за договорами поставки базових харчових продуктів вітчизняного виробництва не перевищуватимуть 30 календарних днів. Угоду підписали зокрема АТБ, Сільпо, Ашан, Novus, Varus, Коло.

При цьому у повідомленні зазначається, що ритейлери продовжать дотримуватись вимог чинних урядових постанов Уряду щодо строків розрахунків на соціальні товари в межах 10 календарних днів та 10% роздрібної націнки. Які продукти увійшли до переліку меморандума, читайте в матеріалі.