У Києві продають хмарочос-недобудову SkyTowers зі знижкою у понад 80%

Державний “Укрексімбанк” виставив на аукціон право вимоги за кредитним договором, що забезпечений іпотекою недобудованого хмарочоса SkyTowers у Києві, на Берестейському проспекті.

Як зазначають у прес-службі банку, стартова вартість лоту - 5,58 млрд гривень, але вона може впасти на 85% до 827,3 млн гривень, оскільки це редукціон.

Право вимоги на недобудову планували продати ще півроку тому, за 7,15 млрд гривень. Але потенційні покупці претендують на знижку майже у 90%.

Ще одна важлива відмінність цього аукціону - суттєве зниження гарантійного внеску. У довоєнному 2021 році він становив 714,5 млн гривень, а зараз знизився майже у дев’ять разів і становить 82,7 млн гривень. Торги заплановані на 11 травня.

Історія Sky Towers

Хмарочос є проєктом KDD Group, який раніше був одним з найбільших девелоперів в країні. Недобудова займає 0,74 гектари землі на Берестейському проспекті.

Заплановано було звести три будівлі висотою від 6 до 47 поверхів, серед яких торгові приміщення на площі понад 7 тисяч квадратних метрів, підземний паркінг на 935 машиномісць, фітнес-центр та конференц-зал.

Читайте також: ТРЦ “Магелан” у Києві не змогли продати з тринадцятої спроби

Будівництво почалось у четвертому кварталі 2007 року, завершення робіт планувалося на третій квартал 2010-го. Але процес затягнувся до 2015 року, після чого його було зупинено.

Директор девелоперської компанії "Агентство офісного будівництва" Олександр Дьомін заявив, що консервація об’єкта не проводилась. А компанія-забудовник мала в "Укрексімбанку" 30-річну кредитну лінію на 3,08 млрд грн.

Станом на кінець 2021 року KDD Group заборгував банку 5,9 млрд гривень.

“Укрексімбанк”