Дослідження KSE Institute: скільки світових компаній відмовляються піти з рф

Близько 40% компаній з іноземними інвестиціями продовжують працювати в рф без обмежень навіть через рік після початку повномасштабної війни в Україні.

Про це йдеться у щотижневому моніторингу KSE Institute у межах проекту “Самосанкції”, передає УНН.

Наразі лише 191 (6,2%) міжнародна компанія повністю припинила діяльність у росії.

Станом на 12 лютого лише 6,2% іноземного бізнесу повністю згорнули діяльність та остаточно покинули російський ринок. Натомість 39,7% компаній з іноземними інвестиціями продовжують працювати в рф без обмежень, – зазначається в повідомленні.

Вихід з ринку РФ

За останній тиждень до списку компаній, які вийшли з ринку агресора, додалося 8 корпорацій.

На даний момент 1169 (38%) іноземних бізнесів згорнули операції та заявили, що планують вийти з росії.

Не збираються йти з рф цілих 1223 (39,7%) компанії, вони працюють без будь-яких змін. Ще 496 компаній призупинили нові інвестиції і зайняли позицію вичікування.

У KSE Institute розповіли, що ті компанії, які повністю розірвали зв’язки з агресором, мали щонайменше 326,6 тис. осіб робочого персоналу. Їхній річний дохід складав 45,2 млрд дол., капітал компаній оцінювався у 35,2 млрд дол., а вартість активів сягала 41,2 млрд дол.

Ці бізнеси мали чималий вплив на економіку країни, у них було працевлаштовано 23% персоналу, занятого в іноземних компаніях на російському ринку.

Також цим компаніям належало близько 14,4% активів та 20,2% капіталу. На думку аналітиків, компанії з меншими обсягами та прибутками воліють залишитися на ринку окупантів і не обтяжують себе самообмеженнями.

Читайте також: Не витримали санкцій: у росії збанкрутував відомий рітейлер