Focus Estate Fund розширює портфель нерухомості в Європі

Інвестиційна компанія Focus Estate Fund придбала торговий кластер Turawa Park у місті Ополе (Польща) у міжнародної групи з управління інвестиціями abrdn, яку в угоді представляв BNP Paribas Real Estate.

Turawa Park – торговий кластер загальною площею понад 40 000 кв. м, ще три активи перебувають у містах Сандомир, Згожелець та Бартошице. Наразі загальна площа всієї торговельної нерухомості Фонду становить понад 63 000 кв. м. Масштабування портфеля в Польщі сприяло успішному партнерству з BNP Paribas Bank Polska, який лише за 2021 рік збільшив кредитну лінію Фонду на понад 13 млн євро.

За словами керуючого партнера Focus Estate Fund Андрія Козіна, досвід успішних інвестицій на ринках Польщі та Чехії допоміг ухвалити рішення збільшити обсяг капіталу Фонду до 300 млн євро протягом наступних п’яти років та розширити географію своєї присутності. Фокусування на формат ритейл-парків та не преміальних торгових центрів з акцентом на товари першої необхідності в регіональних містах з мінімальною залежністю від туристичного трафіку виправдало себе. Очевидно, що ця категорія ритейлу менш схильна до ринкових коливань і ризиків, пов’язаних з пандемією.

«Купуючи об’єкти з великим потенціалом зростання вартості, в результаті професійного управління та впровадження інновацій, ми підвищуємо їхню вартість та ліквідність. У грудні 2021 року два торгові центри в Чехії, які перебували під управлінням Фонду протягом майже п’яти років, було продано з прибутковістю до 25% річних. Позитивна динаміка показників нашого портфеля та партнерство з банком вже сьогодні дозволяє нам дивитися на інші перспективні ринки», – прокоментував Андрій Козін.

Крім того, Focus Estate Fund планує у першому півріччі цього року завершити перехід до Люксембурзького інвестиційного фонду, що знизить ризики управління нерухомістю, зокрема, порівняно з прямим володінням, і зробить інвестиції у Фонд більш ліквідними.

Читайте також: За 2021 рік інвестиції в нерухомість зросли на чверть

Джерело