Французький офіс “Ашан” спростовує інформацію про подвоєння присутності в рф

У п’ятницю, 10 березня, в українському медіапросторі з’явилась новина від впливового британського агентства Reuters. Медіа запевняло, що французький рітейлер “Ашан” подвоює присутність в рф і відкриває мережу магазинів “Мій Ашан”.

Але вже у понеділок, 13 березня, головний офіс повністю спростував цю інформацію у відповідь на запит українського підрозділу.

В українській філії рітейлера зазначили, що одразу після початку повномасштабної війни доклали дуже багато зусиль до впливу на головний офіс для повного припинення інвестицій в рф.

Тому після появи у ЗМІ новини про розширення мережі в рф українська сторона звернулась за коментарем до материнської компанії.

Головний офіс у Франції повністю заперечив інформацію про розширення мережі та поновлення інвестицій в країні-агресорці.

“Ашан” не відкриває нові магазини і не створює нові торгові площі в росії. У Auchan ніколи не було проекту подвоїти кількість магазинів у цій країні. Ця «інформація» не згадується ніде в повідомленнях або стратегічних планах Auchan Russia або Auchan Retail. Це фейк: Auchan Retail припинив усі інвестиції в російський підрозділ. 9 березня Auchan Russia оголосив про ребрендинг існуючого магазину (бренд Attak) у Москві під торговою маркою “Мой Ашан” — ультразручного формату та бренду, відкритого в цій країні в 2016 році”, – зазначили в компанії.

Скандали навколо “Ашан”

Раніше ми розповідали, що французький торговий гігант не пішов з ринку рф після початку повномасштабної війни і лише пообіцяв зупинити нові інвестиції.

У лютому компанія потрапила в неприємну ситуацію через оприлюднення спільного журналістського розслідування журналістами The Insider, Le Monde і Bellingcat.

У ньому наводяться факти того, що “Ашан” в росії постачає товари для російських військовослужбовців на територіях окупованих областей України та допомагає військоматам мобілізовувати власних співробітників.

У Франції всі ці факти заперечують і стверджують, що журналісти неправильно трактували їх. Але журналісти стоять на тому, що керівництво рітейлера знало, куди поставляються товари російської філії і навіть брало участь у маскуванні постачань для міноборони рф.

Через це, наприкінці лютого НАЗК внесло французький рітейлер “Ашан” у перелік міжнародних спонсорів війни.

Джерело: “Ашан”

Читайте також: Перше інтерв’ю Марти Труш після призначення на посаду СЕО “Ашан”