Війна вдарила по торговій нерухомості Києва: наскільки зменшилась кількість закладів

Протягом 2022 року кількість продовольчих і непродовольчих закладів торгівлі у столиці зменшилась на 6%, до 7168 підприємств.

За словами директора департаменту промисловості та розвитку підприємництва Володимира Костікова, сьогодні бізнес у сфері торгівлі поступово відновлюється.

Російська агресія "вдарила" по торгівельній інфраструктурі столиці, але ситуація стабілізувалась. На сьогодні ми втратили 430 торговельних точок, але бізнес поступово пожвавлюється. Важливу роль у цьому зіграла продумана політика керівництва міста в забезпеченні населення продовольчими товарами, - зазначив Костіков.

Минулого року у Києві щотижня проводилось близько 52 ярмарків, а загалом було проведено 1861 ярмарок. Під час цих заходів вдалося реалізувати понад 18 тисяч тонн сільськогосподарської продукції та інших продовольчих товарів.

Розвиток онлайн-торгівлі

Раніше ми розповідали, що в Україні стартувала програма розвитку торгівлі для малого та середнього бізнесу.

В ній візьмуть участь OLX, lifecell, Webpromo, Visa, monobank, Ringostat, Nazovni від МЗС України та Shop-Express. В рамках проєкту українські підприємці отримають усі необхідні сервіси та експертну допомогу для успішного здійснення онлайн-продажів.

Читайте також: Анна Чуботіна, Arricano: про рік війни, благодійність та зміни в тенант-міксі

Ініціативу називають “дорожньою картою”, в яку входить перелік сервісів для безплатного створення інтернет-магазину, його налаштування, налагодження продажів, залучення клієнтів, зокрема на зовнішніх ринках. Крім цього, можна отримати базу знань з різних галузей інтернет-маркетингу, а саме: SEO, PPC, SMM і таргетингу. Детальніше про програму, читайте в матеріалі.

КМДА