Купівельна спроможність європейців цього року зросла на 1,9%

Купівельна спроможність європейців у 2021 році збільшилась на 1,9% і досягла 15 055 тис. євро на душу населення, повідомила дослідницька компанія GfK.

Загалом у Європі населенню в році, що минає, були доступні близько 10,2 трлн євро, які можна було витратити на продукти харчування, оплату житла та комунальних послуг, страхування та пенсійні накопичення, відпочинок, мобільний зв’язок та інші покупки.

При цьому показники наявного доходу суттєво різняться між 42 країнами, дані яких були проаналізовані GfK. Найвищі результати були відзначені у Ліхтенштейні, Швейцарії та Люксембурзі, тоді як у Косові, Молдові та Україні вони були найнижчими. В результаті різниця між доходами мешканців Ліхтенштейну та України становила понад 34 рази.

Показники 16 із 42 держав перевищують середнє значення по регіону, тоді як у 26 країнах було зафіксовано рівень купівельної спроможності нижче середнього.

Трійка лідерів за рівнем купівельної спроможності не змінилася порівняно з минулим роком: Ліхтенштейн — 64,63 тис. євро на душу населення (у 4,3 рази вищий за середнє значення для всіх країн регіону), Швейцарія — 40,74 тис. євро (більше у 2,7 раза), Люксембург – 35,1 тис. євро (у 2,3 рази вище).

Далі йдуть Ісландія, Норвегія, Данія, Австрія та Німеччина. Швеція піднялася на дев’яту позицію з десятою, а Великобританія повернулася до десятки лідерів з 12-го місця минулого року.

В Україні, що замикає список, наявні доходи населення становлять 1,892 тис. євро на людину, випливає з дослідження GfK.

Джерело