Литовський бренд VICI, що працює в рф, намагався завезти в Україну токсичні морепродукти

Литовська компанія Viciunaj Group може потрапити під європейські санкції. Виробник так і не вийшов з ринку рф попри обіцянки це зробити та сплачує податки до бюджету агресора. Нещодавно бренд VICI, який належить компанії, потрапив у черговий скандал.

Про це детально розповів литовський журналіст і великий друг України Андрюс Тапінас.

Компанія Viciunaj Group відправила в Україну партію китайських морепродуктів, які не змогла завести на батьківщину. Причиною заборони ввозу в Литву стало невиконання європейських норм. Продукцію визнали небезпечною для здоров’я через перевищення допустимого рівня кадмію.

Українську Держпродспоживслужбу про небезпечну партію морепродуктів із кінцевим призначенням “VICIUNAIUKRAINA” попередили литовські колеги.

До речі, власник компанії Viciunaj Group – мер литовського міста Каунас Вісвалдас Матіошайтіс і він не бачить жодних проблем у збагаченні бюджету окупантів і збирається на другий термін.

ЗМІ повідомляють, що компанія, яка належить меру Каунаса, експортувала в Україну 8 тонн морепродуктів, забруднених небезпечним для здоров’я кадмієм, ще 14 тонн затримали в Литві. Жоден письменник такого не придумає – мер другого міста везе отруйні крабові палички в свою країну і в країну, що воює. Я б зрозумів, якби їх вивезли в росію, тоді він би був герой, – написав у своєму Facebook Андрюс Тапінас.

Підтримка окупантів

Французький рітейлер “Ашан” також втрапив у величезний скандал. Журналісти-розслідувачі із The Insider та Bellingcat опублікували викривальний матеріал про компанію.

У ньому йдеться про те, що російський підрозділ рітейлера безкоштовно постачає “гуманітарну допомогу” російській армії та допомагає із проведенням мобілізації серед власних співробітників.

У “гуманітарку” для окупантів входили сигарети, вовняні шкарпетки, каністри для газової плити, консервована тушонка, цвяхи та сокири. Також російський офіс “Ашан” передавав дані про своїх співробітників у військкомати та допомагав виконувати план по кількості мобілізованих. Детальніше про цей скандал та реакцію українського підрозділу компанії читайте у нашому матеріалі.

Читайте також: Дослідження KSE Institute: скільки світових компаній відмовляються піти з рф