Надсилали допомогу окупантам: український офіс “Ашан” вимагає пояснень від Франції

Український підрозділ “Ашан” шокований результатами розслідування The Insider та Bellingcat про постачання мережею “гуманітарної допомоги” російським військовим.

Звернення до французького офісу із вимогою пояснень український “Ашан” опублікував у соціальних мережах.

Ми шоковані інформацією, яка була опублікована в журналістському розслідуванні щодо допомоги армії країни-агресорки. Ми терміново звернулись до офісу у Франції. Вони цю інформацію спростовують. Ми очікуємо на офіційну комунікацію, – йдеться у повідомленні.

Поки французький офіс мережі усе спростовував.

Розслідування The Insider

Раніше ми розповідали, що журналісти розслідувачі з The Insider спільно з Bellingcat опублікували матеріал, який свідчить про те, що мережа супермаркетів в рф від початку повномасштабної війни постачала товари російським військовим на окупованих територіях України.

Поставки окупантам називали “гуманітарною допомогою”, у неї входили сигарети, вовняні шкарпетки, каністри для газової плити, консервована тушонка, цвяхи та сокири.

Крім цього, мережа “Ашан” допомагала російським військоматам виконувати план по кількості мобілізованих.

Зазначається, что компанія власноруч збирала та передавала у військкомати дані про своїх працівників, вручала повістки прямо на роботі і пропонувала звільнитися.

На допомозі окупантам “зловили” і інший французький бренд – “Леруа Мерлен”, він належить до тієї ж корпорації що і “Ашан”. Журналісти опублікували відео із окупованого Маріуполя, на якому представники “молодої гвардії єдиної росії” розвантажують із машини однакові пелети з фірмовим знаком “Леруа Мерлен”.

Читайте також: Дослідження KSE Institute: скільки світових компаній відмовляються піти з рф