Мережа супермаркетів Sainsbury’s впроваджує технології Amazon Go

Новий магазин без кас та продавців відкриється 29 листопада у Лондоні.

Система камер із штучним інтелектом буде впроваджена у другій за величиною британській мережі супермаркетів Sainsbury’s. Магазин у новому форматі відкриється неподалік штаб-квартири Sainsbury’s на Хай Холборн у центральній частині Лондона.

У супермаркеті використовуватиметься технологія машинного навчання та камери для відстеження дій покупців. Для здійснення покупки достатньо буде відсканувати QR-код на вході в магазин, а на виході (після виходу, виходячи) із торгового залу система автоматично спише кошти за придбані товари. У компанії стверджують, що в процесі покупки не використовуватиметься система розпізнавання осіб, а отримані дані будуть видалятися з бази протягом 30 днів.

Технологія обслуговування без кас та продавців вперше була представлена ​​в Amazon Go у 2018 році. Сьогодні компанія керує десятками таких магазинів у США та шістьма – у Великій Британії, де мережа працює під брендом Amazon Fresh.

Багато рітейлерів намагаються не відставати від американського гіганта у розвитку. Так, британський гігант Tesco нещодавно відкрив свій перший магазин, який працює за тією ж моделлю, використовує розумні камери, ваги та штучний інтелект.

Джерело