Міжнародні бренди зіткнулись з проблемою контрабанди елітного алкоголю в рф

Міжнародні алкогольні бренди, які припинили імпорт елітних напоїв в рф, втратили контроль над реалізацією своєї продукції в країні-агресорці.

Справа в тому, що москва заохочує контрабанду через схему так званого паралельного імпорту.

За даними іноземних журналістів, в росії широко доступні такі елітні алкогольні напої, як віскі Johnnie Walker від Diageo та коньяк Remy Martin від Remy. Хоча компанії виробники припинили експорт до рф після початку повномасштабної війни.

У Remy зазначають, що їх продукція, яка продається в магазинах агресора - це або залишки запасів, або те, що потрапило в рф внаслідок "паралельного імпорту".

Через велику кількість посередників у процесі продажу товарів на міжнародному рівні, виробникам майже неможливо відстежувати всі ланцюги поставок.

Тим часом уряд російської федерації дозволив російським компаніям купувати товари без дозволу власників торгової марки.

Pernod Ricard та Diageo

Нещодавно французька корпорація Pernod Ricard, яка є виробником горілки Absolut та ірландського віскі Jameson, оголосила про відновлення поставок до рф.

Пояснили це бажанням зберегти контроль над своїми брендами та обмежити потенційну підробку.

Але через шквал критики з боку суспільства та ЗМІ, компанія змушена була змінити курс і припинити експорт негайно.

Це, на жаль, не завадить продукції потрапити в рф завдяки паралельному імпорту, який сильно зріс за останні місяці і над яким ми не маємо контролю, — заявив головний виконавчий директор Pernod Ricard Стефані Дюрру.

У компанії Diageo, яка є власником брендів горілки Smirnoff і джину Tanqueray запевнили, що припинили експорт в рф ще у березні минулого року. Також було зупинене місцеве виробництво стороннього пива та розливу алкогольних напоїв.

Читайте також: Carlsberg почне виробляти Staropramen та Miller Genuine Draft в Україні

Партнер консалтингової компанії Control Risks у сфері ризиків у росії Набі Абдуллаєв вважає, що обмеження постачань елітних алкогольних напоїв вимагає ретельної перевірки постачальників компаній.

В принципі, скоротити імпорт елітного алкоголю в росію можливо. Їм потрібно посилити контроль над офіційними дистриб’юторами, щоб переконатися, що вони не продаватимуть покупцям, які поставлятимуть свій алкоголь до росії. Але це досить дорога робота - каже він.

Bloomberg