НАЗК внесло Xiaomi у перелік спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло у перелік міжнародних спонсорів війни китайську компанію Xiaomi Corporation.

У 2021 році корпорація стала світовим лідером за обсягом виробництва смартфонів. Крім цього Xiaomi виробляє побутову техніку, планшети, смарт-годинники, програмне забезпечення, електросамокати, електровелосипеди, тощо.

У НАЗК зазначають, що причиною внесення китайського гіганта до переліку стало те, що Xiaomi не лише продовжив свою роботу в росії після початку повномасштабної війни, а й залишається лідером з продажів смартфонів в державі агресорці.

Ще з 2018 року корпорація посідає перше місце за продажами і російських інтернет магазинах та має розвинену мережу “офлайн” магазинів Mi Store в рф.

Поки росіяни бомбили мирні українські міста, Xiaomi встигла збільшити поставки в рф на 39% у третьому кварталі 2022 року порівняно з попереднім. Так, протягом 2022 року року Xiaomi подвоїла свою частку ринку та зараз є лідером продажів смартфонів в країні-агресорці, - зазначають в прес-службі.

Прибутки в рф

У липні минулого року техногігант та його суббренд POCO разом займали 42% російського ринку смартфонів. За офіційною інформацією, у довоєнному 2021 році російський підрозділ Xiaomi отримав виручку на 202 млн. доларів.

З цих надходжень компанія платить величезні податки у російський бюджет, з якого утримується і російська армія.

Читайте також: НАЗК внесло китайського забудовника CSCEC до переліку спонсорів війни

Ринок рф є надзвичайно важливим для цієї китайської компанії, тож Xiaomi навіть не оголошувала про плани щодо виходу з росії.

Наразі компанія активно набирає персонал в російські офіси і оголосила про офіційний старт продажів флагманських смартфонів у цій державі.

Тому у НАЗК вважають, що Xiaomi Corporation спонсорує війну і має понести як репутаційні, так і юридичні наслідки своїх дій.

НАЗК