Оператори в українських ТРЦ підіймають ціни через тарифи на опалення

Через високі тарифи на опалення та ситуацію з курсом долара на тлі військових дій в Україні в торговельних центрах будуть переглянуті ціни на осінні колекції товарів.

У сегменті торговельної нерухомості вартість комунальних послуг матиме прямий вплив на ціноутворення та рентабельність магазинів. Процес підвищення послуг ЖКГ розпочався ще наприкінці минулого року і продовжується, зазначив провідний експерт Colliers Ukraine у ​​сегменті торговельної нерухомості Ігор Заболоцький.

За його словами, під час опалювального сезону 2022-2023 тарифи будуть принципово вищими, ніж у минулому, і для багатьох компаній це стане досить вагомою витратною частиною.

«Більшість орендарів не здійснювали переоцінку на товари літніх колекцій з урахуванням підвищення курсів валют НБУ або цей процес було здійснено частково. Проте в осінні колекції буде закладено вартість з урахуванням нових реалій та оновленого курсу валют. Ймовірно, орендарі не відразу закладатимуть реальний курс, а здійснюватимуть це поступово. З приходом осінніх колекцій слід очікувати чіткого коригування цін на товари ритейлерів», — наголосив Заболоцький.

Водночас, фахівець зазначив, що, незважаючи на важку ситуацію в країні, за літній період спостерігалася позитивна динаміка зростання товарообігу ритейлерів у кращих проєктах.

«Швидше за все, ця тенденція може продовжитись і восени. При цьому зростання оборотів у гривневому еквіваленті не корелюється зі зростанням у валюті з огляду на майже 30% девальвацію», — додав експерт.

Читайте також: Зима близько: як українські ТРЦ готуються пережити один з найважчих опалювальних сезонів