Петро Пуняк, WR Group: відкриття двох ТЦ у червні, робота в маленьких містах та плани на майбутнє

Засновник WR Group, яка є однією з найбільших компаній з управління комерційною нерухомістю на заході України, Петро Пуняк розповів про майбутні проєкти та нові ТРЦ, які відкриються незабаром.

Також експерт висловив свою думку щодо відкриття нових ТЦ під час повномасштабної війни.

Нові проєкти

Торгові центри, якими компанія займається зараз - це ТЦ Park у Дрогобичі та ТЦ Вектор у Трускавці.

Назви, за словами Пуняка, були обрані за локацією. Об’єкт у Дрогобичі розташовується у центральному парку, а у Трускавці – на перехресті найголовніших шляхів міста.

Я сам родом з Дрогобича, тому для мене це була певна особиста місія – відкрити у рідному місті сучасний торговий центр. Тим більше, що такого проекту ніколи в Дрогобичі не було. Максимум – це невеликі торгові об’єкти на 2-3 тисячі кв. м. Було багато запитів від різних мереж на якісні торгові площі в регіонах. Тому ми відгукнулися на ці запити, і будуємо сучасні ТЦ, які задовольнять вимоги як мережевих операторів, так і жителів цих регіонів, - розповідає Петро Пуняк.

Торговий центр у Дрогобичі зосереджений в центрі міста – біля центральної автостанції, ринку та університету, а у Трускавці - на перетині зони великого житлового масиву з туристичною частиною міста.

Спікер розповідає, що останні 10-20 років дрогобицький парк був у занедбаному стані, тож компанія хоче облаштувати там за власний кошт великий дитячий майданчик з мотузковим парком.

ТЦ Park та ТЦ Вектор хочуть відкрити одночасно, або з різницею в декілька днів.

Трускавець є не менш привабливим містом, оскільки туди щорічно приїжджають десятки тисяч туристів, а жодного професійного ТРЦ немає.

Якщо Дрогобич порівняно велике місто по західноукраїнських стандартах, то Трускавець – не зовсім. У Дрогобичі разом з навколишніми селами та містами є майже 200 тисяч мешканців – потенційних відвідувачів нашого ТРЦ Park. Трускавець більш туристичне місто, як і його міста-супутники. Це накладає певну специфіку, тому об’єкти не можна порівнювати. Але навіть у таких умовах в зоні охоплення ТЦ Вектор проживає 60 – 70 тисяч населення, а це – потенційні відвідувачі нашого комплексу, - розповідає засновник WR Group.

На думку експерта, хоча комплекси розташовуються відносно недалеко один від одного, між ними не буде конкуренції. У Львівській області лишилось лише одне велике місто, де не присутня компанія - це Стрий. Будівництво у ньому заплановане на наступний рік, після чого трикутник Дрогобич, Трускавець та Стрий буде замкнено.

Пуняк наголошує, що торгові центри у невеликих містах мають свою специфіку, але і багато переваг. Передусім у таких містечках не розвинена торгова інфраструктура, конкурентів на ринку немає. При цьому є велика зацікавленість з боку мережевих рітейлерів.

Якими будуть ТЦ Park i Вектор?

Загальна площа ТЦ Park – 11 800 кв. м, у ТЦ Вектор – 8400 кв. м. У WR Group впевнені, що цього об’єму цілком достатньо для таких міст.

Планується облаштовувати і супутню інфраструктуру, зокрема паркінги, дитячі майданчики та благоустрій прилеглої території.

Вже відомо, що якірним фуд-орендарем у обох торгових центрах буде “Сільпо”. Також відкриються JYSK, YUKI, Алло, Comfy, MasterZoo, Prostor, Золотий Вік, MOYO, Люксоптика та багато інших.

У більшості випадків домовляємося з мережами про відкриття одразу і в Дрогобичі, і в Трускавці, тому пул орендарів буде дуже схожий. Звичайно, враховуючи особливості кожного міста, будемо коригувати tenant-mix для того, щоб максимально задовольнити потреби місцевих жителів, - каже спікер.

Відкриття планується на початок червня цього року, на створення об’єктів було відведено всього вісім місяців.

Біля ТЦ будуть також зони відпочинку, а у Дрогобичі хочуть відкрити басейн поруч. Наразі ведуться переговори про відкриття кінотеатрів та дитячих розважальних зон.

Як працює ТЦ Майдан у Червонограді?

Торговий центр було відкрито під час повномасштабного вторгнення, наразі зайнято приблизно 70% з 20 тисяч кв. м. орендної площі.

Оскільки це перший професійний ТЦ у Червонограді, то багато операторів ще на етапі будівництва були зацікавлені відкритися у ньому. Після початку великої війни дехто з них переглянув свої плани, але всі ключові якорі розпочали свою роботу.

У квітні до орендарів додасться магазин LC Waikiki, а також центр надання адміністративних послуг Червоноградського району та відділення “Нової пошти”.

Відкриття магазину JYSK площею 1300 кв. м стало подією для Червонограда – мешканці були у захваті. Якірний фуд-оператор “Сільпо” теж демонструє чудові результати. У невеликий кінотеатр на два зали у вихідні дні неможливо купити квитки, так що і тут показники дуже хороші. А дитяча розважальна зона, яка зайняла більше 800 кв. м, за три місяці роботи показала такі результати, що зараз вже ведемо переговори про збільшення її площі, - зазначає Пуняк.

Позитивну динаміку та зростання товарообороту відмічають всі орендарі. Спікер впевнений, що якби не війна, то орендні площі були б заповнені на 100%.

Інші проєкти

ТРЦ Fabrik у Львові має 100% зайнятих площ, а ротація орендарів мінімальна. Об’єкт працює дуже успішно, попри те, що ЖК, які розташовуються поблизу, ще не введені в експлуатацію. Трафік та товарообіг постійно зростають. Схожа ситуація і в ТЦ ЛАЗ-695.

Ми маємо амбітні плани щодо будівництва торгових центрів в Україні. Всі деталі поки розкривати не можу, але нові проекти вже розробляємо і, сподіваюся, невдовзі зможу їх презентувати. Ринок живе, запити є, ресурси та можливості в нас також є, тому зупинятися не плануємо!

Асоціація рітейлерів України