Продажі в Німеччині показали рекордне зниження

Обсяг ринку роздрібної торгівлі у Німеччині знизився за підсумками червня у реальному вираженні на 8,8%. Як повідомляє Федеральне статистичне управління, падіння продажів стало рекордним з 1994 року, коли влада стала публікувати офіційну статистику з ринку.

З урахуванням поточної інфляції, роздрібний продаж збільшився у річному порівнянні на 0,8%, а порівняно з попереднім місяцем — скоротився на 1,6%.

«Різниця між результатами у реальному та номінальному вираженні відображає сильне зростання цін у роздрібній торгівлі, що робить значний негативний вплив на споживчий клімат», — прокоментували в управлінні статистикою.

За результатами червня інфляція в Німеччині досягла 7,6% — останнім часом зростання споживчих цін є рекордним за багато десятиліть. Експерти вказують на те, що споживачі реагують на швидке зростання цін та скорочують витрати. На стабільному рівні зберігаються лише продажі продуктів харчування та товарів першої необхідності.

Експерти зазначають, що рекордне падіння роздрібних продажів у Німеччині свідчить про масштаби економічних проблем, що стоять перед найбільшою економікою Європи, а ділова та споживча довіра в країні нині перебуває на найнижчому рівні з перших місяців пандемії.

Читайте також: Auchan запускає нову концепцію супермаркету: усередині тільки каси самообслуговування