Рустем Умєров, ФДМУ: арештовані активи Ocean Plaza виставлять на аукціон якомога швидше

Новий голова Фонду Державного майна Рустем Умєров розповів, що відомство планує якомога швидше виставити на аукціон конфісковані у російського олігарха Ротенберга активи ТРЦ Ocean Plaza.

Попередньо буде проведено юридичний, технічний та фінансовий аудит об’єкту.

На думку Умєрова, попередня оцінка вартості у 160 млн доларів може бути близькою до істини, але фінальну ціну сформує вже ринок.

90 днів потрібно на аудит і після цього можна оголошувати аукціон, головне, щоб цей актив юридично “дійшов” до ФДМУ.

Наразі, держава володіє 66,65% акцій і ми вважаємо цей обʼєкт доцільно продати. Наші юристи проведуть консультації з українськими власниками активів і почують їх пропозиції щодо цієї ситуації. Я завжди даю завдання юристам вивчити всі ризики повʼязані з активом та запропонувати оптимальне рішення, - зазначив Рустем Умєров.

Передання арештованих активів ФДМУ

Нагадаємо, що наразі ці, та інші конфісковані у росіян активи ще не надійшли до Фонду Держмайна. Їх управлінням займається АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів).

Закон про передачу цих активів ФДМУ наразі лише готується у Верховній Раді.

Сподіваємося, що відповідний закон надійде до парламенту та буде прийнятий найближчим часом. Фонд вже почав консультації з ВРУ, КМУ та АРМА щодо передачі функцій управління ФДМУ. Прийняття закону в цілому може зайняти біля місяця. Наразі поки невідомо скільки активів зосереджено в АРМА, - сказав новий голова відомства.

Він також наголосив, що Офіс президента наполягає на якомога швидшій приватизації об’єктів, що мали кінцевих бенефіціарів росіян. ФДМУ отримав у розпорядження активи президента-втікача Віктора Януковича та російського бізнесмена Володимира Євтушенкова, а також Демурінський ГЗК, який належав російському бізнесмену Михайлу Шелкову. Їх вже виставляють на аукціони.

Джерело: Forbes

Читайте також: Dragon Capital може взяти участь у аукціоні з продажу конфіскованих активів Ocean Plaza