ТРЦ на Петрівці: забудовник вирішив не зносити книжковий ринок

Ініціатор протестів проти закриття столичного ринку Петрівка, депутат Київради Владислав Трубіцин каже, що ТРЦ розташується на протилежній стороні від ринку, а від майбутньої реконструкції території кияни тільки виграють.

«Забудовник погодився на компроміс, залишивши книжковий ринок уздовж залізничних колій, із зобов’язанням подальшої його реконструкції. У свою чергу, на протилежній стороні від цього ринку, забудовник зводитиме ТРЦ. Він з’явиться на місці магазину «Букініст» та господарського ринку», – розповів Трубіцин.

Він зазначив, що в оновленому вигляді проект реконструкції передбачає, що у районі Петрівки буде не просто книжковий ринок, а культурний хаб.

Зеленим відмічено ділянку книжкового ринку, яку реконструюють, а червоним місце майбутнього ТРЦ

«Столиця від цього тільки виграє, адже подібних проектів у Києві поки що ніхто не втілював у життя», — заявив Трубіцин.

Читайте також: Шведська компанія спроектує новий ТРЦ на Петрівці

Наразі проект проходить стадію погодження всіх документів із різними інстанціями.

«Щойно все буде готове — проект презентують. Можу припустити, що це станеться до кінця першого півріччя 2022 року», – повідомив Трубіцин.

Департамент містобудування та архітектури КМДА вже видав містобудівні умови та обмеження на будівельні роботи з реконструкції книжкового ринку.

Все відбуватиметься коштом інвестора-забудовника. Також він буде зобов’язаний провести повний благоустрій прилеглої території.

Ринок працюватиме ще кілька місяців. Коли остаточно буде узгоджено всі документи та з’ясовано всі нюанси реконструкції ринку Петрівка, проект презентують киянам.

Нагадуємо, у КМДА дозволили збудувати новий ТРЦ на Петрівці. Спочатку під торговий центр виділялися дві ділянки — книжковий ринок та господарський ринок із магазином «Букініст».

Джерело