ТРЦ та БЦ Retroville: яким буде проект реконструкції та скільки часу це займе

Окупанти завдали збитків близько 40% конструктиву всього комплексу загальною площею 118 000 кв. м. Власники ТРЦ Retroville вже звернулися до міжнародного бюро архітектурних рішень Design Hub International щодо проекту реконструкції будівлі.

«ТРЦ та БЦ можна відновити, але це дуже суттєві втрати. Ми почали обмірковувати, що можна зробити», – розповідає Андрій Яцентюк, засновник бюро Design Hub International.

Андрій Яцентюк

Але про кількість ресурсів для відновлення говорити ще зарано. Вони підраховуються тоді, коли узгоджено проект реконструкції.

«Щодо термінів, то в реаліях мирного часу нам знадобилося б близько восьми місяців. Однак з огляду на складність логістики та дефіцит матеріалів у реаліях воєнного часу, то, швидше за все, йтиметься мінімум про рік», — зазначає Андрій Яцентюк.

Читайте також: Скільки ТРЦ в Україні було пошкоджено внаслідок бойових дій?

За його словами, пошкодження ТРЦ та БЦ можуть стати можливістю виправити ті недоліки в плануванні, які «успадкували» оригінальний проект Retroville ще з 2010 року. Це означає, що можна зробити більш зручним і кращим з погляду функції сучасного торгового об’єкта.

«Але водночас я хочу зберегти історію будівлі. Що сталося, те сталося. Це не можна забувати, треба переосмислювати. Японці мають такий вид реставрації — кінцівки — коли тріщини не прибирають, а навпаки покривають золотою фарбою. Форма залишається тією ж, але тріщини дають інформацію про те, що відбувається. На мій погляд, такий підхід слід застосувати до Retroville», — наголошує засновник Design Hub International.

Джерело