Тютюновий гігант Philip Morris може ніколи не вийти з ринку рф

Тютюновий концерн гігант Philip Morris визнав, що може ніколи не піти з росії. Адже для нього “краще зберегти” свій бізнес там, ніж продати його за жорсткими умовами через встановлені обмеження.

Про це у коментарі Financial Times заявив генеральний директор компанії Яцек Ольчак.

За його словами, група вела переговори щонайменше з трьома потенційними покупцями, але процес зайшов в глухий кут, бо “ніхто не знає, як я можу зробити так, щоб це спрацювало”.

Ціна на продаж російських активів Philip Morris не розголошується, але згідно з документами компанії, у цій країні група володіє активами на суму 2,5 млрд доларів. 

Я не можу просто втратити терпіння і залишити це. Це їхні (акціонерів – Ред.) гроші, це не мої гроші, я керую ними для них. Якби у мене був покупець, який міг би укласти угоди, так, ми б це зробили – але його немає . Тому я вважаю за краще зберегти все це, – сказав Ольчак.

Він також заявив, що навіть якщо PMI продасть свої російські активи, то він вимагатиме можливості викупу акцій назад, щоб повернутися, коли війна закінчиться. 

Інші тютюнові компанії

А от компанія Imperial Brands, яка є конкурентом PMI, продала свої підприємства в рф місцевому партнеру майже одразу після повномасштабного вторгнення.

Це призвело до скорочення річного прибутку на 463 млн дол. і дуже відрізняється від поведінки інших тютюнових груп. Наприклад, Japan Tobacco не планує йти, а British American Tobacco досі намагається укласти угоду про продаж.

Багато хто зазначає, що росія історично була великим та перспективним ринком для тютюнових компаній. В цій країні дуже високий рівень куріння, а споживачі охоче готові переходити на вейпи та тютюнові вироби з підігрівом.

У Philip Morris на рф та Україну припадає 8% доходів, торік це було 31,7 млрд доларів.

Читайте також: Пивний концерн Heineken пояснив, чому досі не вийшов з ринку рф