У Лондоні на місці старої електростанції відкриється гігантський торговельний центр

У Лондоні готується до відкриття новий торговельно-розважальний центр Battersea. З його відкриттям, яке заплановано на 14 жовтня 2022 року, фактично завершиться п’ятдесятирічна ера будівництва шопінг-молів у всьому Сполученому Королівстві.

Аналітики констатують, що ринок торговельної нерухомості Великобританії досяг повного насичення. На сьогоднішній день в країні немає жодного міста, яке потребує появи нових торговельних центрів.

Мол, що відкривається на місці електростанції Battersea Power Station — приголомшливого пам’ятника архітектури — сповіщає про кінець активності девелоперів в торговому сегменті.

Будівля була побудована у два етапи у 1930-х та 1950-х роках. У минулому столітті Battersea Power Station забезпечував 20% енергетичних потреб Лондона. Однак до початку 80-х роком будівля була розібрана, а потім безконтрольно руйнувалася протягом десятиліть.

У 2012 році інвестори з Малайзії обрали ділянку для перепланування та вирішили спорудити тут масштабний багатофункціональний комплекс із житловими, офісними та торговельними площами. А в центрі проєкту знову опинилася оновлена ​​електростанція Battersea Power Station.

Напередодні компанія Development Company, яка виступає забудовником проєкту, оголосила, що 90% площ нового торговельного центру вже здані в оренду або знаходяться в процесі укладання договорів. На момент офіційного відкриття зі 100 орендарів для покупців відчинять двері близько 60 магазинів та ресторанів. Більшість магазинів запрацюють до Різдва, а у 2023 році відкриються фітнес-клуб Third Space та гігантський фудхол Arcade.

У торговій галереї обіцяють представити вражаючий пул орендарів — магазини одягу, косметики та товарів для активного відпочинку. Але залучатиме клієнтів Battersea, зокрема промисловою архітектурою інтер’єрів, в яких поєднується і бруталістський шеронбільський шик, і оздоблення в стилі ар-деко.

Серед орендарів також заявлений оглядовий майданчик під назвою Lift 109, розташований в одній із 109-метрових димових труб. Аналітики зазначають, що новий проєкт може одночасно стати якісним торговельним центром, точкою тяжіння всього Лондона та навіть міжнародним туристичним центром.

Читайте також: У Греції збудують найбільший в Європі торговельний центр