У росії жоден з ритейлерів не отримав дозвіл на легальний продаж iPhone 14

Російська асоціація торгових компаній та товаровиробників електропобутової та комп’ютерної техніки (РАТЕК) заявила, що нові телефони, у тому числі iPhone 14, не можуть перебувати в легальному обігу на російському ринку без особливих дозволів.

Асоціація вказує, що ритейлери можуть продавати телефони, якщо у них є сертифікати, декларації та спеціальна нотифікація щодо характеристик шифрувальних (криптографічних) засобів та товарів Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) або укладання Центру ліцензування, сертифікації та захисту державної таємниці ФСБ.

Представник РАТЕК розповів, що йому невідомо, що хтось у Росії чи ЄАЕС отримав усі необхідні документи для продажу iPhone 14. До того ж у Єдиному реєстрі нотифікацій ЄАЕС не згадується, що нові моделі iPhone видали такий документ.

При цьому попередні замовлення на iPhone 14 у росії приймали мережі МТС та М. Відео, також до продажу айфонів готувалися в Білайн, Wildberries, Яндекс.Маркет та Ozon.

У М. Відео-Ельдорадо заявили, що планують отримати нотифікацію на iPhone 14 та інші пристрої. У Wildberries сказали, що продаж iPhone почнеться на початку жовтня. Інші мережі відмовилися від коментарів.

Читайте також: У росії найбільше шкодують про втрату IKEA та Samsung