У Сумах завершують реконструкцію центрального ринку

У жовтні в Сумах почався завершальний етап реконструкції Центрального ринку, яка триває з 2012 року.

Адміністрація ринку прагне зробити конкурентним до побудованого поряд 2016 року ТРЦ Євробазар. Проєкт реконструкції будівлі 1986 року розробили архітектори Дар’я Бурячкова й Артур Сулейманов.

Територію перед ринком оточували ряди залізних наметів. Їх демонтували, й деякі продавці перемістилися у критий павільйон. Для решти торговців облаштували торговельну алею з будиночками замість наметів. У будиночках передбачено горище для зберігання товару, опалення та кондиціонування.

Наступним етапом стала реконструкція круглої будівлі ринку, яку сумчани називають «ромашка». Схожі групи товарів зосередили поруч одне з одним, створили острови для торгівлі, засклили фасади й утеплили стелю.

Наразі реконструкцію завершено на 90%, за словами директора ринку Расула Галаєва. Залишаються роботи всередині головної будівлі: створення зон для бакалії, фруктів, овочів і фуд-кортів із кав’ярнями.

Навесні планують облаштувати територію, зокрема, розмістити зупинку міського транспорту та створити зелену зону з лавками та дитячим майданчиком. Поруч буде автостоянка на 100 паркомісць.

Читайте також: У Львові з’явиться ще один торговельний центр