Українські ТРЦ за час карантину втратили близько 7 млрд. грн

Торгово-розважальні центри (ТРЦ) України за два місяці карантину втратили близько 7 млрд. грн. орендних надходжень, а їхні орендарі – понад 50 млрд. грн. товарообігу, підрахували в Українській раді торгових центрів (УРТЦ).

"За нашими оцінками, українські ТРЦ за два місяці карантину втратили близько 7 млрд грн орендних надходжень. Орендарі українських ТРЦ втратили за два місяці понад 50 млрд грн товарообігу. Постраждали також усі обслуговуючі компанії. Ті орендарі, які працювали під час карантину (продуктові магазини, засоби зв'язку), втратили в оборотах від 15% (супермаркети) до 50% і більше (засоби зв'язку, зоотовари, побутова хімія тощо)", - повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" голова УРТЦ, операційний директор Budhouse Group Максим Гаврюшин.

Він зазначає, що масового відтоку орендарів поки що не спостерігається, є поодинокі випадки закриття магазинів.

"У період, коли ТЦ закритий і оренду не нараховують, нелогічно розривати договір оренди і кидати магазин, в який вкладені великі гроші, тому що практично ніяких витрат бізнес не несе. Після початку роботи, коли багато хто зіткнеться з необхідністю платити в повному обсязі оренду зарплату, багато торгових підприємств можуть закритися", - припускає Гаврюшин.

Він прогнозує, що для слабких ТЦ це буде непростий рік щодо вакантності та рівня орендних ставок. Частка вільних площ у таких ТЦ може зрости до 10-20%, тоді як успішні ТЦ залишатимуться заповненими.

"Я думаю, весь рік ми будемо повільно  відновлюватися і вийдемо на докризові показники навесні наступного року", - зазначає Гаврюшин.

Facebook
Telegram
Instagram
LinkedIn