В Іжевську ТРЦ хочуть віддати під виробництво безпілотників

У російському Іжевську влада хоче перетворити торговельний центр Італмас на завод із виробництва безпілотників. Місцеві жителі намагаються протистояти цьому.

24 січня в Іжевську з робочим візитом побував заступник голови Ради безпеки росії Дмитро Медведєв. Він провів засідання робочої групи військово-промислової комісії. Згодом стало відомо, що державне оборонне замовлення для підприємств ОПК в Удмуртії на 2023 рік збільшили.

The Washington Post зазначає, що росія намагається мобілізувати свою промисловість і громадян на війну з Україною, але в Іжевську, на батьківщині заводу зброї Калашникова, група розгніваних власників малого бізнесу та мешканців міста показала, що є межі жертвам.

Іжевська компанія «Аероскан», яка нещодавно придбала ТРЦ Італмас, минулого місяця надіслала повідомлення про виселення всім компаніям, окрім однієї, і планує перепрофілювати приміщення під завод з виробництва безпілотників.

Місцевий житель Олег Житніков організував петицію на сайті Change.org проти цього плану, яку протягом двох тижнів підписали майже 5 000 осіб.

У торговельно-розважальному центрі розташовані аквапарк, кінотеатр, дитячий розважальний парк, магазини одягу, кафе, фаст-фуди та інші торгові об’єкти.

Автори петиції вважають, що за планом  переобладнання торговельного центру стоїть іжевський олігарх Олександр Захаров, хоча його причетність не вдалося підтвердити.

У серпні 2022 року він заявив, що торговельні центри, в яких продаються товари західних брендів, повинні бути перетворені на заводи з виробництва безпілотників.

«Як людині, яка народилася і працює в місті зброярів, мені було гірко дивитися, як потужні заводи, побудовані в радянські часи, один за іншим перетворюються на торговельні центри. Але є спосіб швидко збільшити виробництво безпілотних машин. Ми розробили концепцію переобладнання торговельних центрів, які до початку «спецоперації» торгували переважно товарами західних брендів, у заводи з виробництва трьох типів вітчизняних безпілотників», — говорив Захаров перед співробітниками власної безпілотної компанії ZALA Aero Group.

Компанія «Аероскан», яка візьме на себе управління торговим центром, належить Микиті Олександровичу Захарову, якого вважають сином олігарха.

Читайте також: IKEA замінила російських постачальників деревини на європейські