В Україні можуть заблокувати деякі інтернет-магазини – законопроєкт

В Україні можуть обмежити доступ до деяких сайтів-інтернет магазинів та онлайн-продавців, якщо вони не вкажуть достовірну інформацію про своє найменування чи місцезнаходження. Також це торкнеться тих, хто порушує законодавство про захист прав споживачів.

Про це йдеться у законопроєкті №6134, який Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендує депутатам ухвалити у другому читанні та загалом.

Документ пропонує запровадити нову редакцію законопроекту про захист прав споживачів. Згідно з нею, якщо інтернет-магазин (продавець) не вказує на сайті інформацію про місцезнаходження та назву, Держпродспоживслужба може звернутись до інтернет-провайдера з проханням обмежити доступ до сайту цього об’єкту господарювання.

Навіщо це потрібно?

Автори законопроєкту пояснили, що відсутність на сайті даних про місцезнаходження "унеможливлює здійснення заходу державного нагляду”, з метою відновлення порушених прав споживачів.

Читайте також: Олег Вишняков, “Мегамаркет”: поради з розвитку e-commerce українським ритейлерам

Крім цього, законопроєкт пропонує обмежувати доступ до сайтів інтернет-магазинів (продавців), які використовують нечесну підприємницьку практику та порушують законодавство щодо захисту прав споживачів.

Законопроєкт №6134