В Україні розробили проект методики оцінки збитків за зруйноване майно підприємств

Міністерство економіки України спільно з Фондом державного майна завершили розробку методики визначення збитків, заподіяних підприємствам внаслідок агресії росії.

Документ призначений для розрахунку суб’єктами господарювання наступних категорій втрат:

  • розміру реальних збитків своєму майну. Йдеться про нерухоме та рухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, транспортні засоби, товарно-матеріальні запаси тощо, знищені або пошкоджені внаслідок бойових дій;
  • втраченої вигоди, яку підприємство втратило через неможливість продовження діяльності;
  • розміру витрат, необхідних для відновлення майна та майнових прав, які зазнали руйнівного впливу внаслідок збройної агресії.

Оцінка проводитиметься незалежними експертами на підставі вихідних даних (документів підприємства, в яких містяться характеристики майна), результатів огляду об’єкта, що постраждав (або фото-, відеоматеріалів, супутникових знімків), а також на основі даних про ринкову вартість такого майна.

Для підтвердження факту знищення об’єктів внаслідок військової агресії підприємцям необхідно буде підготувати пакет документів.

Збитки, визначені за методикою, можуть бути використані для відкриття кримінальних проваджень проти агресора, подання постраждалими суб’єктами господарювання заяв на компенсацію, а також для позовів до міжнародних судових інстанцій.

Наразі проект методики оприлюднено для обговорення на сайті Міністерства економіки України.

Читайте також: ТРЦ Ocean Plaza перейшов до управління АРМА