В Україні запровадили процедуру технічної інвентаризації нерухомості – що зміниться

В Україні запроваджено процедуру проведення технічної інвентаризації нерухомого майна. Вона має спростити комунікацію між фізичними і юридичними особами та органами влади.

Як повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, відповідну постанову було ухвалено Кабінетом Міністрів. Документом вводяться чіткі правила формування технічних паспортів та інших документів щодо нерухомості.

Заступниці міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська розповідає, що із запровадженням цієї процедури в Україні будуть мінімізовані корупційні схеми в будівельній сфері.

Відтепер весь документообіг галузі здійснюватиметься в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва. Це зробить обіг прозорим і унеможливить стороннє втручання.

Чому це важливо?

У відомстві зазначили, що Україна почала цифровізацію процесів у сфері будівництва ще кілька років тому, але багато чинників гальмувати її, зокрема пандемія коронавірусу та початок повномасштабної війни.

Але нам вдалося довести справу до логічного фіналу. Постанова Уряду мінімізує корупційні схеми в будівельній сфері та завадить ділкам нагрівати руки на важливих для пересічних українців документах, - наголошує Козловська.

Читайте також: У Львові з’явиться новий 7-поверховий багатофункціональний ТРЦ

Саме зараз цифровізація дуже важлива, оскільки держава розпочала прийом документів для відбудови житла, зокрема за програмою "єВідновлення".

У Міністерстві очікують, що чітко визначена процедура технічної інвентаризації також спростить комунікацію між фізичними, юридичними особами та органами державної і місцевої влади.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури