Віра Вітинська, Eldorado: про збитки за рік війни, благодійність і плани компанії

СЕО Eldorado.ua Віра Вітинська розповіла, якими є основні цінності компанії під час війни та на чому зараз зосередився рітейлер.

Також спікерка оцінила ситуацію у галузі за останній рік і підбила його підсумки для Eldorado.

Як постраждала галузь рітейлу і Eldorado?

Збитки компанії досить значні, але перше, що зробив рітейлер, повернувшись до роботи у березні, почав опрацьовувати запити Сил оборони України.

Станом на сьогодні, допомога Eldorado технікою та електронікою за участі багатьох відомих фондів становить понад 10 млн грн. На фронт пішли 176 працівників компанії.

Наша мережа скоротилася зі 129 магазинів до війни до 95 на початок 2023-го. Частина магазинів зруйнована, частина під окупацією, частина закрита чи заморожена через зміну споживчого попиту. Попри спричинені війною труднощі, у 2022 році ми відкрили три нові магазини у Чернівцях, Червонограді та Білій Церкві, оновили формат в Умані. А у липні запустили новий склад built-to-suit у Броварах площею 24 тис. кв. м, - розповідає Віра Вітинська.

За словами СЕО, ринок споживчої техніки та електроніки за минулий рік значно скоротився. Вплив мали зокрема вимушена міграція економічно активної частини населення, і зниження споживчого попиту, і перебудова логістики, і зупинення та зміна умов постачання.

Але певні товарні категорії мали високий сезонний попит, а саме - телефони, обігрівачі, повербанки, генератори тощо.

Наразі 60% магазинів мережі є енеронезалежними, а деякі навіть стали "Пунктами незламності".

Також Eldorado починає реалізацію Starlink RV-версії, яка працює незалежно від локації встановлення.

Відновлення роботи

Влітку минулого року рітейлер повернувся у Ірпінь та Бучу, а на початку 2023-го відновили роботу магазину площею понад 100 кв. м у ТРЦ Retroville у Києві.

Щойно дозволить безпекова ситуація, буде і Херсон, й інші звільнені міста. Зараз можна купувати через інтернет, зокрема через оновлений мобільний застосунок, та отримувати поштою. Ми розглядаємо відкриття магазинів у центральних, південних та західних областях, однак багато залежатиме від стану економіки та споживчого попиту, - каже Віра Вітинська.

Цінності та підхід

Перше і найголовніше, що зробила компанія - потурбувалася про людей, а саме - допомагала релокуватися, надавала організаційну, моральну та матеріальну підтримку. Нікого не було скорочено.

Наразі Eldorado залишається відповідальним за понад 3 тис. працівників.

Наша стратегія як компанії — щоденна турбота про споживача та його родину. Насамперед це про цінності сімейного затишку, зручності на кожну хвилину життя, які забезпечує техніка та електроніка. Обравши цю місію кілька років тому, ми продовжуємо її розвивати, бо зараз турбота стає життєво необхідною, адже попереду ще тривалий шлях до перемоги та відновлення, - зазначає спікерка.

Цього року рітейлер планує продовжувати розвиток за всіма напрямами: магазини, онлайн, мобільний застосунок, посилення сервісу, можливостей кредитування та доставки.

Вже у 2023-му у застосунок додадуть низку рішень, які стануть початком впровадження нової якості турботи про споживача.

Споживацька поведінка

СЕО підкреслює, що техніка та електроніка мають попит, оскільки життя триває. Суттєвих змін у частках онлайн- та офлайн-продажів порівняно із попередніми роками немає.

Під час міграції навесні 2022 року був підвищений попит на телефони та ноутбуки, дрібну побутову техніку, а восени різко зросли продажі повербанків та генераторів. Зараз попит стабілізувався.

Соціальні ініціативи Eldorado?

Торік компанія започаткувала ініціативу “Цеглинка для родинки”. Її суть в тому, що клієнти магазинів донатять “цеглинки” за 23 грн на будівництво модульного житла для родин, які його втратили.

Ключі від першого модульного будинку, половину якого оплатила компанія, вже отримала родина військовослужбовця з Чернігівщини. Проєкт триватиме і надалі.

Також військовим Eldorado надає знижку 5-10%, за 8 місяців дії акції вони придбали майже 40 тис. гаджетів, загальна сума дисконту становить майже 16 млн грн.

Ми продовжуємо реалізовувати програми розвитку та навчання, зокрема дистанційного: перезапустили віртуальну академію, оновили курси, навчання торгового персоналу зробили персоніфікованим. Створили Корпоративний університет. На сьогодні наша допомога технікою та електронікою за участі багатьох відомих фондів становить понад 10 млн грн, - сказала Віра Вітинська.

Крім цього рітейлер приділяє увагу психологічному стану співробітників, проводить для них тренінгові модулі. З цією ж метою запроваджено курс “Бережи себе” із лекціями про фізичне та ментальне здоров’я, а у добровільному медичному страхуванні додали можливості профілактичної підтримки.

Зазначається, що працівники мережі доєдналися до численних волонтерських проєктів.

Відновлення економіки після перемоги

Економіка виснажена війною, як і всі українці, але цей шлях до перемоги потрібно пройти.

Найнеобхіднішим Вітинська вважає відбудову житла, модернізацію енергетики та інфраструктури. А для ринку рітейлу - це залучення інвестицій у виробництво техніки в Україні, прозорі правила оподаткування.

На думку СЕО компанії, бізнес знає, як розвиватися, створювати робочі місця, платити зарплати, розширювати асортимент товарів і послуг, допомагати своїм людям та армії. Підприємцям просто потрібно надати таку можливість.

Eldorado обіцяє продовжити турбуватися про сім’ї, забезпечуючи їхні потреби у техніці та електроніці. Також рітейлер планує розвивати напрям CSR, для цього створили благодійний фонд “Заради сімей”.

Роботи багато, проте одне знаю точно: Україна після перемоги буде оновленою країною вільних людей. Велике досягнення і велика відповідальність відбудувати та змінити країну так, щоб усі зусилля не були марними, - резюмувала спікерка.

Джерело: Delo.ua

Читайте також: Андрій Глушко, “Свій маркет”: про впровадження системи MySales, зміну асортименту та списання