У рф “Ашан” збирав гуманітарку для військових та допомагав у мобілізації – розслідування

Мережа супермаркетів “Ашан” у Росії від початку повномасштабної війни постачала товари російським військовим на окупованих територіях України.

Про це повідомляється у розслідуванні The Insider спільно із Le Monde та Bellingcat.

Ці поставки позиціонувались мережею як “гуманітарна допомога”. Однак у прес-службі Ашан у Франції спростовують це і наголошують, що вони “поза політикою”, а російська прес-служба взагалі відмовилась від коментарів.

Український офіс “Ашан” вимагає пояснень від керівництва французької мережі щодо того, чи дійсно підрозділ постачає допомогу армії країни-агресорці.

Що передавали окупантам?

У склад так званої гуманітарки входили товари зі складів “Ашану”, а також товари, зібрані волонтерами у різних магазинах мережі по всій росії.

Зазначається, що у деяких регіонах поставки “гуманітарної допомоги” окупантам організовувались за взаємодії з місцевими органами влади. Складалася ця допомога із тисяч сигарет, вовняних шкарпеток, каністр для газової плити, консервованої тушонки, цвяхів та сокир

У розслідуванні наголошується, що насправді гуманітарною допомогою під час міжнародних конфліктів вважається лише допомога цивільному населенню. Про це чітко говорять норми міжнародного права.

Підтримка окупантів може призвести до застосування санкцій щодо мережі і виходу компанії з ринку.

За даними журналістів-розслідувачів, не лише “Ашан”, а ще й холдинг “Леруа Мерлен” постачав товари на окуповані території. Одним з фактів, який це підтверджує, є відео з окупованого Маріуполя.

На ньому члени “молодої гвардії єдиної росії” розвантажують пелети з фірмовим знаком “Леруа Мерлен”.

Допомога у мобілізації

Але постачання товарів не єдиний гріх мережі. “Ашан” також допомагав військкоматам набирати мобілізованих з-поміж своїх співробітників.

Компанія власноруч збирала та передавала у військомати дані про своїх працівників і допомагала їм “виконувати норму” за кількістю мобілізованих.

Прямо під час роботи співробітникам вручали повістки та пропонували звільнитися.

Читайте також: Дослідження KSE Institute: скільки світових компаній відмовляються піти з рф