Як працюють магазини “Ашан” в Україні після внесення до списку спонсорів війни

Усі магазини мережі “Ашан” в Україні продовжують роботу у штатному режимі не зважаючи на рішення НАЗК внести компанію до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомила прес-служба французького рітейлера у відповідь на дії Національного агентства з питань запобігання корупції, передає “Інтерфакс-Україна”.

В “Ашан” вважають, що юридичні підстави для зміни роботи компанії в Україні відсутні.

Усі магазини “Auchan Україна” продовжують роботу в штатному режимі. Юридичних підстав для зміни роботи компанії в Україні немає. Діяльність компанії “Auchan Україна” залишається незмінно прозорою, офіційною і законною, базованою на етичних принципах, – повідомила пресслужба компанії.

Скандал з “Ашан”

17 лютого було оприлюднено розслідування The Insider спільно із Le Monde та Bellingcat. Журналісти знайшли докази того, що мережа супермаркетів “Ашан” у росії від початку повномасштабної війни постачала товари російським військовим на окупованих територіях України.

Крім цього, російський “Ашан” допомагав військоматам виконувати план по кількості мобілізованих, передаючи дані власних співробітників.

Український офіс компанії відреагував на це. Його представники заявили, що шоковані цими фактами і вимагають пояснення у головного офісу.

У французькому офісі компанії на це відповіли, що оприлюднені факти не відповідають дійсності і були неправильно трактовані журналістами. Мовляв, пункт збору гуманітарки у одному з супермаркетів був організований власником ТЦ, де розташовувся “Ашан”.

Також компанія не вважає за потрібне виходити з ринку агресора і продовжує платити податки у російський бюджет.

У НАЗК порахували, що у 2020 році рітейлер сплатив до бюджету рф 167 млн доларів, що дорівнює вартості 15 штурмових літаків СУ-25, 42 танкам та 222 ракетам типу “Калібр” або 477 тисячам автоматів АК-74.

Саме тому відомство внесло “Ашан” до переліку міжнародних спонсорів війни.

Читайте також: Дослідження KSE Institute: скільки світових компаній відмовляються піти з рф