Yves Rocher запустила рекламну кампанію про “справжніх російських красунь”

Французька косметологічна компанія Yves Rocher, яка не вийшла з російського ринку, втрапила у скандал із новою рекламною кампанією.

Про це повідомив експерт з питань інформаційних воєн та конкурентної розвідки Дмитро Золотухін. За його словами, Yves Rocher пропонує підкреслити “російську красу” і згладити “неросійську антропометрію”.

Московський Інститут пластичної хірургії та косметології опублікував матеріал, де розповідалось про революційний підхід до індустрії краси: “у всіх торгових точках будуть розміщені таблиці і шаблони з антропометричними ідеалами, відповідними чистому фенотипу російської жінки”.

Yves Rocher розробила нову лінійку косметики та інформаційні листівки, які роздаватимуть росіянкам. Жінкам пропонують дізнатись, чи відповідають вони антропометричним даним ідеалу “російської красуні”.

Проєкт отримав назву Russian Beauty, в Yves Rocher зазначають, що для нього фахівці корпорації зібрали та проаналізували тисячі історичних і сучасних даних про зовнішність відомих російських красунь, чиє етнічне походження було підтверджене документально.

Сьогодні, коли патріотичні настрої в росії сильні як ніколи, корпорація Yves Rocher вважає своїм обов’язком звернути увагу на унікальність і ексклюзивність суто російської краси. Найкращі гени з покоління в покоління створювали неповторний образ російської красуні. І наш обов’язок – зберегти і примножити його, – йдеться в описі кампанії.

Також зазначається, що “російський фенотип” нібито є прикладом для тих, хто втратив самобутність “марнотратно змішуючи свої гени з генами інших народів”.

Тож тим росіянкам, які не відповідають зазначеному канону пропонують “виправити” свої риси обличчя.

Дмитро Золотухін зауважив, що навіть не вірив у справжність тексту, поки не побачив архів.

Для українця не дивно було побачити таку рекламу від росіян, але ж Yves Rocher не є російською корпорацією.

Українська філія французької компанії наголошує на тому, що ніяк не причетна до діяльності російського офісу. Але ситуацію зі скандалом навколо кампанії Russian Beauty український підрозділ не прокоментував.

Читайте також: Із триколором і літерою V: в Офісі президента відреагували на нову рекламу Louis Vuitton