AliExpress та Lazada: Alibaba Group готує IPO підрозділу онлайн-торгівлі в США

Міжнародний підрозділ онлайн-торгівлі Alibaba Group, який об’єднує платформи Lazada та AliExpress, розглядає можливість первинного публічного розміщення акцій (IPO) у США. На думку аналітиків, цей підрозділ можна оцінити у 39 млрд дол.

Обізнані джерела повідомили західним журналістам, що наразі компанія на ранніх стадіях розгляду, і розмір IPO ще не визначений.

Наразі Alibaba Group веде перемовини з банками, які могли б допомогти підготуватися до первинного публічного розміщення у наступному році.

На тлі новин про розміщення IPO, акції Alibaba на американській біржі підскочили на 5%.

*Довідка. IPO або Initial Public Offering (первинна публічна пропозиція) - це перший публічний продаж акцій приватної компанії на фондовому ринку, з метою залучення капіталу і підвищення своє впізнаваності.

Як це вплине на ситуацію в компанії?

Підрозділ конкурує з такими онлайн ритейл-гігантам, як Amazon, якщо йдеться про ринок за межами Китаю і є однією з шести частин Alibaba.

Morgan Stanley у березні 2023 року оцінив підрозділи "міжнародної роздрібної торгівлі", зокрема Lazada і Trendyol, приблизно в 29 мільярдів доларів.

Натомість у звіті CICC за той же період вони оцінюються у 39 мільярдів доларів. Зазначається, що в останній квартали зростання показників було нестабільним, все через побоювання глобальної рецесії.

Якщо це станеться, підрозділ Alibaba приєднається до низки відомих китайських фірм, включаючи лідера швидкої моди Shein, які прагнуть отримати доступ до американського капіталу навіть на тлі зростання напруженості між двома найбільшими економіками світу, - зазначають обізнані журналісти.

Читайте також: Apple вдалося збільшити прибутки попри рекордне падіння попиту на Mac та iPad

На думку аналітиків, лістинг у США може допомогти Alibaba Group залучити до Китаю глобальних інвесторів.

Генеральний директор компанії Даніель Чжан відмовився назвати конкретні терміни потенційного проведення IPO.

Bloomberg