Apple вдалося збільшити прибутки попри рекордне падіння попиту на Mac та iPad

Продажі смартфонів iPhone від Apple виросли за минулий квартал і допомогли корпорації перевершити оцінки прибутку та пережити загальногалузевий спад, який перед цим помітно вдарив по показниках компанії.

За даними ЗМІ, загальний квартальний дохід склав 94,8 млрд доларів, що на кілька мільярдів перевищує прогнозований дохід.

Результати свідчать, що Apple починає відновлюватися після спаду, який вразив усю галузь торгівлі комп’ютерами, індустрію смартфонів, тощо.

Трохи покращились продажі Apple у Китаї, який є слабким місцем для решти технологічних компанії. Результати теж виявились кращими за прогнозовані.

Очікувано, що компанія оголосила про плани викупу акцій на 90 мільярдів доларів, як і у 2022 році. Після публікації позитивного звіту акції компанії зросли на 2% і закріпилися на рівні 165,79 доларів за папір.

Продажі за категоріями

Від продажу свого флагманського продукту iPhone Apple отримала 51,3 млрд доларів, що перевищило прогноз у 49 мільярдів.

Генеральний директор корпорації Тім Кук зазначив, що це лише на 1,5% більше, ніж рік тому, але це рекордний показник для кварталу. До того ж, зростання відбулось попри несприятливу макроекономічну ситуацію.

А виручка з продажу iPad впала на 13% до 6,67 млрд доларів, що приблизно відповідає очікуванням аналітиків.

Впала і виручка підрозділу Mac - на цілий 31%, до 7,17 млрд. доларів при прогнозі у 7,7 млрд.

Загальний дохід компанії впав на 2,5% у річному обчисленні у першому кварталі через різке зниження продажів Mac і iPad. Чистий прибуток знизився на 3,4% до 24,2 млрд. доларів.

Читайте також: Samsung заборонив використання штучного інтелекту своїм співробітникам

Кук відзначив, що Apple досяг успіху на ринках, що розвиваються. Квартальні продажі у Мексиці, Індонезії, Філіппінах, Саудівській Аравії, Туреччині та Обʼєднаних Арабських Еміратах були рекордними.

На думку Тіма Кука, загальний обсяг продажів зріс би, якби світові валюти залишалися б стабільними.

Bloomberg