Auchan, Leroy Merlin та інші: НАЗК внесло у список спонсорів війни вже 25 компаній

Національне агентство з питань запобігання корупції з початку повномасштабної війни внесло до переліку міжнародних спонсорів війни вже 25 провідних світових компаній.

У НАЗК пояснюють, що всі корпорації потрапили у список за те, що продовжують вести бізнес в рф, сплачувати там податки, фінансуючи вбивства українців. У агентстві також підкреслили, що окрім податків, які надходять в бюджет агресора, такі компанії повинні сприяти призову працівників до армії та бути залученими ресурсами до мобілізаційних заходів.

До того ж, російськими підрозділами іноземних компаній керують російські менеджери, які здебільшого публічно підтримують війну проти України. Стратегія росії по перетворенню міжнародного бізнесу на співучасників війни - послідовна. Мобілізація, пільгові кредити військовим, далі додаткові "військові" податки. Цей перелік буде зростати, ще більше втягуючи кожен бренд у війну, та обмежуючи шляхи до виходу, - зазначили в агентстві.

Навіщо потрібен перелік спонсорів війни

Мета НАЗК, зробити співпрацю таких компаній з агресором вкрай невигідною, змусити вийти з ринку рф і “усвідомити позицію усього цивілізованого та демократичного світу".

Всі компанії, які агентство вносить у свій список, потрапляють в базу даних World-Check, що здійснює облік осіб і організацій із підвищеним ризиком. Вона використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

Цією базою даних користуються міжнародні інвестори та інші компанії. Тому, коли НАЗК вносить компанію до переліку, вона автоматично відображаються в базі даних червоним кольором. Таким чином той, хто хоче співпрацювати з такою компанією бачить, що це дуже ризиковано репутаційно та фінансово, - йдеться у повідомленні агентства.

Читайте також: НАЗК внесло китайського забудовника CSCEC до переліку спонсорів війни

Деякі відомі компанії, що були внесені до переліку міжнародних спонсорів війни, за інформацією НАЗК, вже заявили про прямий вплив цієї події на їхні економічні показники.

Агентство уже внесло до переліку: китайські Xiaomi і Great Wall, угорський OTP Bank, австрійський Raiffeisen Bank International, французуьку мережу Auchan та Leroy Merlin, Yves Rocher та інші.

НАЗК