Інфляція і низький попит: глобальні поставки смартфонів впали майже на 15%

Світові поставки смартфонів знизились на 14,6% у річному еквіваленті і становлять 268,6 млн одиниць у першому кварталі 2023-го.

За даними International Data Corporation, зниження показників спостерігається вже сьомий квартал поспіль. Ринок продовжує боротьбу з млявим попитом, інфляцією та макроекономічною невизначеністю.

У IDC зазначають, що запаси в різних регіонах залишаються високими, але зараз вони в значно кращому стані, порівняно з тим, що було півроку тому. Досягти поліпшення вдалося завдяки скороченню відвантажень та активним рекламним заходам.

Аналітики зауважують, що учасники ринку обережні, як і раніше і застосовують консервативний підхід. Вони не скидають запаси у канал збуту в гонитві за тимчасовим збільшенням частки.

Хоча ми з оптимізмом дивимося на відновлення до кінця року, попереду у нас ще складні три – шість місяців. Усі переймаються тим, коли саме станеться переломний момент, і хочуть бути першими на хвилі відновлення, – сказала директорка з досліджень команди IDC Worldwide Tracker Набіла Попал.

IDC очікує, що за відсутності непередбачуваних обставин, ринок вийде на позитивну територію у третьому кварталі і до кінця року продемонструє двозначне зростання.

Ситуація в регіонах

Двозначного зниження у першому кварталі зазнали майже всі регіони. У Китаї падіння досягло майже 12%. Споживачі віддають перевагу подорожам та розвагам, а не купівлі смартфонів.

Кращі результати показали розвинені ринки, такі як США та Західна Європа. Вони зафіксували зниження на 11,5% та 9,4% відповідно.

Читайте також: Один з топменеджерів Apple обійме керівну посаду в українському проєкті Brave1

Віцепрезидент IDC Worldwide Tracker Райана Рейта сказала, що спад пропозиції в останні місяці був переважно у тих брендів, які обслуговують середній та нижній сегменти ринку.

Forbes