Мін’юст подав позов про конфіскацію активів Ротенберга – що буде з ТРЦ Ocean Plaza

У Вищому антикорупційному суді України 3 березня зареєстрували позовну заяву Мін’юсту до Аркадія Ротенберга та його сина про застосування конфіскаційної санкції. Це означає, що ТРЦ “Ocean Plaza” в Києві, ймовірно, нарешті хочуть передати державі.

Про це повідомляє Інститут законодавчих ідей.

Ротенберг – четвертий російський олігарх, у якого можуть бути конфісковані активи в Україні. До цього, ВАКС вже стягнув активи олігарха-виробника зброї Євтушенкова; олігарха власника заводу, який допомагав виготовляти титан для російської оборонки Шелкова та російського олігарха Дерипаски, у якого, зокрема, конфіскували Миколаївський глиноземний завод , – йдеться у повідомленні.

Наразі це вже 16 позов Мін’юсту про конфіскацію за спеціальним механізмом. Цей санкційний механізм було розроблено наприкінці травня 2022.

Хто такий Ротенберг?

Ротенберг є не лише російським олігархом, а ще близьким другом путіна. Також він пов’язаний із будівництвом незаконного кримського мосту.

У жовтні минулого року на нього були накладені санкції Ради Національної безпеки та оборони.

Наразі інформації щодо тих активів, які планують конфіскувати у Ротенберга немає.

Серед активів у олігарха є не лише земельні ділянки та чисельні квартири, а й частка ТРЦ “Ocean Plaza” в Києві, якою він володіє через ТОВ “ІС “Либідь”. Вартість об’єкта оцінюється в 180 млн доларів.

Скоріш за все, мова йтиме також і про конфіскацію інших українських активів Ротенберга, які знаходить у формальній власності цього ТОВ. Це три земельні ділянки та 15 квартир у Києві, – додали в Інституті.

У відомстві також наголошують, що ВАКС буде не просто провести усі процедури з конфіскації, оскільки активи не належать напряму Ротенбергу.

Але, як показує практика на прикладах Шелкова та Дерипаски, це цілком можливо.

Читайте також: У Верховній раді анонсували націоналізацію ТРЦ Ocean Plaza