Хмарочос-недобудову SkyTowers у Києві не змогли продати на редукціоні

Найбільший недобудований хмарочос України SkyTowers не змогли продати на редукціоні.

Торги були заплановані на 11 травня 2023 року, але не відбулись через відсутність допущених учасників, свідчить Протокол проведення електронних торгів.

Стартова ціна лоту 5,58 млрд гривень. Він є правом вимоги за кредитним договором, що забезпечений іпотекою недобудованого хмарочоса SkyTowers у Києві, на Берестейському проспекті.

Право вимоги на недобудований багатофункціональний комплекс планували продати ще півроку тому, за 7,15 млрд гривень. Але потенційні покупці претендують на знижку майже у 90%.

Історія зі SkyTowers

Про спробу продажу хмарочосу стало відомо у квітні 2023 року. Права вимоги на Sky Towers виставив державний "Укрексімбанк".

Тоді експерти назвали ціну у 5,58 млрд гривень завищеною і сказали, що вона може впасти на 85% до 827,3 млн гривень, оскільки це редукціон.

Ще однією особливість аукціону було суттєве зниження гарантійного внеску, у довоєнному 2021 році він становив 714,5 млн гривень, а зараз знизився майже у дев’ять разів і становить 82,7 млн гривень.

Нагадаємо, що хмарочос є проєктом компанії KDD Group, яка раніше була одним з найбільших девелоперів в країні.

Читайте також: ТРЦ “Магелан” у Києві не змогли продати з тринадцятої спроби

Розташований SkyTowers на Берестейському проспекті в Києві і займає 0,74 гектари землі. Забудовник планував звести три будівлі висотою від 6 до 47 поверхів, серед яких торгові приміщення на площі понад 7 тисяч квадратних метрів, підземний паркінг на 935 машиномісць, фітнес-центр та конференц-зал.

Будівництво почалося ще у 2007 році, а повністю зупинено було у 2015-му. KDD Group мав в "Укрексімбанку" 30-річну кредитну лінію на 3,08 млрд грн і станом на кінець 2021 року заборгував фінустанові 5,9 млрд гривень.