Оплата оренди під час війни: більшість ТРЦ зуміли знайти баланс із орендарями

Максим Гаврюшин, голова УСТЦ (Українська Рада Торгових Центрів) повідомила, що більшість ТРЦ зуміли знайти баланс з орендарями щодо оплати під час війни.

«Більшість ТРЦ не нараховували за березень орендну плату. Нараховувався лише OPEX та комунальні платежі, і те частіше фактичні. Ті торгові центри, які не працюють повністю з якихось причин, нічого не нараховують», — прокоментував Гаврюшин ситуацію в ТРЦ Sky Mall, де керівництво не дає доступу орендарів до їхніх торгових точок та товарних залишків і вимагає плати за березень 2022 року.

25 лютого охорона ТРЦ відмовилася надати доступ до торгових точок представникам брендів Sova та Love You. Для вивезення товару вимагали сплатити повну оренду за березень, при цьому оренда одного з магазинів була оплачена, але для вивезення з нього товару вимагали плату за другий.

Також і Novus не дозволяє евакуювати товар.

«Sky Мall не відповідає ні на які наші пропозиції, посилаються на чинні договори, які в їхньому розумінні продовжують діяти. Не всі розуміють, що магазини, що не працюють, — це не джерело доходу», — зазначає операційний директор Novus Олексій Панасенко.

Читайте також: Які збитки зазнали ритейлери та власники ТРЦ за місяць активних бойових дій

Керуючий директор Malls Club Ukraine Артем Шлапак повідомив, що багато ТРЦ в Україні демонструють партнерський підхід у співпраці з орендарями, який і дозволив ринку пережити два складні пандемійні роки.

«І зараз під час війни ТРЦ використовують набутий досвід і намагаються домовлятися з кожним орендарем. Адже перед нами стоїть завдання не лише перемогти ворога, а й зберегти та підтримувати економіку», — написав він у Facebook.

На його думку, зараз важливо знаходити баланс за трьома пунктами:

  1. Надати споживачеві у воєнний час максимальний доступ до товарів;
  2. Підтримати партнерів-орендарів, що прийняли рішення, а також покрити експлуатаційні витрати ТРЦ;
  3. Забезпечити безпеку майна орендарів, безпеку покупців та персоналу.

«Йдеться про якийсь шантаж бути не може. Тільки переговори та партнерський підхід у всьому», – зазначив Шлапак.

Джерело