Працівники Apple Store вимагають запровадити чайові у магазинах

У США співробітники першого в історії профспілкового магазину Apple Store пропонують дозволити клієнтам давати чайові персоналу за обслуговування.

Така пропозиція викликала суперечливу реакцію суспільства і дискусію про культуру чайових у Сполучених Штатах.

Співробітники Apple скрізь можуть сказати вам, що клієнти їм уже пропонують чайові, — заявила профспілка техногіганта, яка представляє магазин у передмісті Балтімора.

Але наразі, за правилами компанії, якщо співробітник магазину прийме чайові, його можуть звільнити.

Профспілка наголошує, що їх пропозиція створить систему, що дає змогу випадковим клієнтам винагороджувати команду не боячись нашкодити працівнику.

Apple Store у Тоусоні, який першим об’єднався у профспілку мережі, наразі веде переговори з Apple і розраховує на досягнення компромісу.

В чому суперечливість?

За словами експертів, після пандемії в американській культурі чайових виникла практика змушувати клієнтів відчувати "почуття провини", коли вони відмовляються додати кілька додаткових доларів до чеку.

Співробітники пропонують декілька варіантів чайових - без чайових, 3%, 5%, індивідуальна сума. Усі отримані таким шляхом гроші розподілятимуться між членами команди.

У соціальних мережах це викликало швидку і неоднозначну реакцію, багато користувачів зауважили, що зазвичай чайові пропонують працівникам, які отримують низьку погодинну оплату праці.

За даними платформи обслуговування торгових точок Toast, у ресторанах із повним набором послуг відвідувачі залишали в середньому 19,6% чайових.

Читайте також: Apple вдалося збільшити прибутки попри рекордне падіння попиту на Mac та iPad

За словами експерта з етикету Томаса Фарлі, що такі технології є основним рушієм "вторгнення чайових”. Все більше компаній використовують платіжні системи на кшталт Square і Toast і пропонують споживачам додати чайові після завершення транзакції.

Фарлі висловив занепокоєння тим, що світ швидко наближається до культури, де “від нас очікують чайових абсолютно за все".

ВВС