У Києві на Хрещатику будують новий ТРЦ замість закинутого ресторану “Гімалаї”

У центрі Києва, на Хрещатику реконструюють закинуту споруду, яка раніше була рестораном "Гімалаї". Замість неї забудовник планує звести торговий центр.

Майбутній ТЦ матиме два поверхи, що не перевищує дозволені вісім метрів. Але виявилось, що торговий центр передбачає розширення у підземний простір.

Наразі в мережі поширюються відео робіт техніки і в одному з них автор зазначає, що ТРЦ будують у підпірній стіні двох житлових будинків, пам'яток архітектури та містобудування.

Власник старої будівлі і новий забудовник це одна й та сама компанія, під назвою ТОВ "Олімп-ЛТД".

Що каже забудовник?

Головний архітектор проєкту Олександр Кумейко прокоментував цю ситуацію і пояснив, що “абсолютно нормально використовувати підземний простір, коли робота йде в щільній забудові".

Головне, щоб це було враховано під час отримання вихідних даних і проведення всіх досліджень та розрахунків. У моєму проєкті це все враховано. І коли ми говоримо про поверховість — то мої слова були, є і будуть — поверховість будівлі — два поверхи, — каже він.

За словами архітектора, поверховість визначається державними будівельними нормами, згідно з якими, до кількості поверхів включаються лише всі надземні поверхи.

Щодо впливу будівництва на сусідні будинки Олександр Кумейко заявив, що такі глибокі й досить великого перерізу палі потрібні для того, щоб унеможливити вплив на наявні будинки та схил.

У попередніх проєктах забудовника торговий центр мав шість поверхів, але ця інформація вже не відповідає дійсності, наголошує Кумейко.

Читайте також: У Дніпропетровській області цього літа відкриється новий ТЦ “Будівельник”

Змінили проєкт через те, що Мінкульт видав обмеження висоти, вона не має перевищувати восьми метрів.

Новий проєкт реконструкції пройшов погодження в департаменті охорони культурної спадщини та на містобудівній раді департаменту архітектури й містобудування.

"Твоє місто"