У ВРУ зареєстрували законопроєкт, який забороняє брендам спекулювати на темі війни

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9128, який передбачає заборону спекуляції на темах патріотизму та війни в комерційних інтересах.

Автори документу наводять приклади неетичних компанії, зокрема "Героїчну Бучу Комбучу" та насіння редису "Азовсталь". На думку нардепів, у брендів є чимало прикладів вдалого креативу на військово-патріотичну тематику. Проте таких кампаній, що викликають відразу і обурення суспільства, теж багато.

На жаль, у таких випадках професійна етика часто не спрацьовує, аби виставити необхідні бар’єри при прийнятті рішень про назви товарів чи запуск рекламних кампаній, знижок, акцій з використанням понять, подій і назв, які мають трагічну конотацію або вимагають особливої шани, — зазначається у пояснювальній записці.

Що пропонує законопроєкт?

Законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження використання патріотичної тематики при реєстрації торговельних марок та в рекламі” пропонує заборонити реєстрацію торговельних марок, які містять назви або згадки:

  • воєнних подій;
  • міст, які стали символами опору російській агресії ( бренди, які були зареєстровані до 24.02.22 - виключення);
  • бойових дій та військових операцій;
  • озброєння та військової техніки;
  • підрозділів ЗСУ та інших військових формувань;
  • офіційних привітань ЗСУ.

Крім цього нардепи хочуть заборонити рекламу, де згадуються імена військових і цивільних, що брали участь в обороні України.

Наголошується, що реклами фільмів чи книг, присвячених подіям російсько-української війни ці обмеження не стосуватимуться.

Наразі законопроєкт проходить опрацювання в комітетах Верховної Ради.

“Воєнний" маркетинг

Компанія ТОВ "Комбуча Україна", зареєстрована в Ірпені, викликала бурхливу реакцію соцмереж, випустивши напій “Героїчна Буча Комбуча”.

Українці у мережі пишуть, що порівняння недоречне через ту трагедію, яку пережило місто під час окупації.

У схожу ситуацію також потрапив виробник пива Varvar brewery. Вони випустили пиво з назвою “Герої не вмирають”.

Джерело: Верховна Рада України

Читайте також: Українська дизайнерка в Перу створила бренд худі-вишиванок Vilna