Uber продає залишки бізнесу в рф за півціни

Найбільший у світі сервіс таксі Uber остаточно йде з російського ринку.

Про це повідомляє агентство “Інтерфакс” із посиланням на власні джерела.

За їх інформацією, російський уряд схвалив угоду з продажу Uber частки у спільному з «Яндексом» СП (спільне підприємство), до того ж, з величезною знижкою.

29% пакет акцій буде продано “Яндексу” з дисконтом не менше 50%.

Де-факто ця угода вже узгоджена, – зазначив співрозмовник агентства і додав, що рішення щодо продажу було ухвалено минулого тижня.

Нагадаємо, що “Яндекс” викупив частки Uber за 1 млрд доларів і придбав 4,5% акцій спільного підприємства ще у грудні 2021 року. За умовами угоди, компанія мала викупити 29% СП, що залишилися, до вересня 2023 року за 1,8-2 млрд доларів.

Але у березні 2022 року Uber заявив про намір продати свою частку якомога швидше через початок повномасштабної війни в Україні.

Через це вартість активів відчутно просіла. Потім у ЗМІ з’явилася інформація про те, що 29% у СП зібралася викупити Kismet Capital Group за 925 млн доларів.

Uber це зіграло на руку, оскільки компанія хотіла продати свою частку якомога дорожче.

Вихід з рф

Після початку повномасштабної війни вийти з ринку агресора захотіло чимало західних компаній найрізноманітніших спрямувань.

Наприклад, наприкінці лютого про свій вихід з рф заявив логістичний гігант A.P. Moller-Maersk.

Maersk продає внутрішнє депо у Новоросійську, яке спеціалізується на перевалці комерційних вантажів і має площу понад 28 тис. м. кв. У Санкт-Петербурзі компанія продає охолоджено-заморожений склад площею понад 23 тис. м кв.

Управляти колишніми об’єктами західної корпорації буде “Ароса” – великий імпортер продуктів харчування в росії.

Читайте також: Пивний концерн Heineken пояснив, чому досі не вийшов з ринку рф