Український посол в Ірландії закликала бойкотувати Jameson через відновлення поставок в рф

Посол України в Ірландії Лариса Герасько закликала споживачів бойкотувати бренд віскі Jameson через рішення відновити експорт до рф.

Герасько запевнила, що більше не купуватиме продукцію компанії і закликала заклади громадського харчування чинити аналогічно, так само, як і їхніх клієнтів.

Ми платимо найвищу ціну людським життям, і ми закликаємо всі компанії припинити будь-які торговельні відносини з державою-агресором, державою-терористом, — наголосила вона.

Посол додала, що дуже занепокоєна тим, що компанії, торгуючі з рф, фінансують її військову машину. Тому представниця посольства хоче попросити компанію припинити торгівлю та експорт до країни-агресорки.

Натомість Герасько визнала, що таким чином компанія хоче захистити своїх співробітників, але "кожного божого дня росія вбиває десятки тисяч українців".

Позиція Jameson

Компанія Jameson належить французькій групі Pernod Ricard і володіє і іншими алкогольними брендами, зокрема Powers і Redbreast.

У 2023 році компанія заявила, що відновлює поставки своєї продукції до росії після їх призупинення на початку повномасштабної війни. Спочатку виробник продавав місцеві залишки і запаси, але вони закінчились навесні цього року.

Читайте також: Міжнародні бренди зіткнулись з проблемою контрабанди елітного алкоголю в рф

Прес-секретарка Jameson заявила, що з початку війни компанія ставила в пріоритет "захист місцевих співробітників як в Україні, так і в росії".

Тому рішення про відновлення поставок пояснюють метою своїх місцевих команд, їхніх засобів до існування і благополуччя їхніх сімей.

Натомість Ірландія запевнила, що непохитно підтримує Україну в боротьбі з агресором.

НВ