Український співвласник ТРЦ Ocean Plaza підтримує конфіскацію частки у росіян

Український співвласник столичного ТРЦ Ocean Plaza підтримує конфіскацію частки торгового центру у російського олігарха Ротенберга.

Так в компанії прокоментували подання Міністерством юстиції позову у Вищий антикорупційний суд з метою конфіскації частки російських корпоративних прав у ТРЦ Ocean Plaza, яка складає 2/3 (67%).

Ми повністю підтримуємо позов Міністерства юстиції щодо розгляду питання про конфіскацію чи націоналізацію частки в 66,65% та передачі її до ФДМУ чи іншу уповноважену державою організацію для подальшого управління та продажу на аукціоні, – йдеться у повідомленні UDP.

Конфлікт навколо Ocean Plaza

Раніше ми розповідали, що відповідний позов до ВАКС Мін’юст подав 3 березня 2023 року.

Це вже 16-ий позов щодо конфіскації російських активів у цьому ТРЦ і четвертий проти Аркадія Ротенберга та його сина. Зазначений олігарх є другом путіна і пов’язаний із будівництвом незаконного кримського мосту.

Спроби конфіскувати активи рф у цьому ТРЦ ведуться з кінця травня 2022 року за спеціальним механізмом. Навесні минулого року було заарештовано дві третини акцій Ocean Plaza та передано в управління АРМА для подальшого продажу на аукціоні.

На думку юристів, конфіскація через суд може бути надзвичайно складною та тривалою. Вся справа в тому, що для неї необхідно отримати підстави і довести зв’язок Ротенберга з ТРЦ, яким він управляє через цілу низку інших компаній.

У Інституті законодавчих ідей зазначають, що до справи також залучено українського співвласника ТРЦ (девелоперську компанію UDP).

Вона братиме участь у судовому розгляді в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог.

Джерело

Читайте також: У Верховній раді анонсували націоналізацію ТРЦ Ocean Plaza