В українські магазини міг потрапити французький сир з небезпечною бактерією

В Україну завезли партію сирів із Франції з бактерією, яка може викликати менінгіт, сепсис та інші інфекційні хвороби.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба України.

Йдеться про партію сиру сорту Гаперон з пастеризованого молока, у якій знайшли Listeria monocytogenes.

Експортувався сир з Франції, компанією Thomas Export SA. Виробник також французький – SOCIETE LAITIERE DE VICHY. Одержувачем в Україні є ТОВ ТД Гурмандіз.

Держпродспоживслужба застерігає, що після вживання продуктів з бактерією, Listeria мігрує від кишечника до центральної нервової системи та статевих органів. Клінічними проявами листериозу можуть бути менінгіт, менінгоенцефаліт, сепсис, перинатальні інфекції та гастроентерит.

Тому відомство просить бути уважними і у разі виявлення в обігу цієї продукції повідомляти територіальні управління служби.

Небезпечні морепродукти

Раніше ми розповідали, що литовська компанія Viciunaj Group, яка досі не вийшла з російського ринку, намагалася привезти в Україну партію китайських морепродуктів, які не змогла завести на батьківщину.

У Литву товар не пропустили через невиконання європейських норм, в морепродуктах містилося забагато небезпечного для здоров’я кадмію.

Власник компанії є мером литовського міста Каунас і він не бачить проблем в тому, що компанія досі працює в рф, хоча обіцяла залишити ринок. На щастя, про небезпечну партію морепродуктів Держпродспоживслужбу повідомили литовські колеги.

Читайте також: Дослідження KSE Institute: скільки світових компаній відмовляються піти з рф