Від смартфонів до бронежилетів: як змінювались покупки українців на Rozetka у 2022-му

Український онлайн-рітейлер Rozetka розповів, як протягом року повномасштабної війни змінювався попит на товари і назвав найпопулярніші позиції серед українців.

Про це прес-служба компанії повідомила Асоціації рітейлерів України.

Отже, у лютому 2022 року, тобто на самому початку російського повномасштабного вторгнення найпопулярнішою покупкою на сайті Rozetka були підгузки, а зараз на перше місце піднялися кабелі та адаптери.

Не втратив своїх позицій за цілий рік корм для котів. Товар досі залишається одним з бестселерів і посідає друге місце в топі.

З березня минулого року активніше стали купувати різні військові товари, зокрема бронежилети, тактичні рукавиці, шеврони. Також навесні почав відновлюватись попит на алкоголь, електроніку та техніку.

У квітні 2022 року смартфони на Rozetka купували на 70% більше, ніж у березні. Восени, коли почались вимкнення електропостачання через ракетні обстріли, різко зросли продажі генераторів, павербанків та зарядних станцій, а також обігрівачів, грілок, термосів, термобілизни та інших теплозберігальних товарів.

Взимку, попри війну, українці купували подарунки до свят та шоколад, високий попит мали ігристе вино, гірлянди та дитячі іграшки.

Що у споживацьких звичках українців не змінилося, то це бажання купувати подарунки до зимових свят: солодощі, вино та дитячі іграшки традиційно в топі. За рік війни українці пережили багато горя та втрат, але зрештою призвичаїлися до нових реалій і продовжують тішити себе покупками, які приносили їм радість і задоволення у мирний час, — сказав директор з маркетингу Rozetka Євген Образок.

Результати Rozetka

Співвласник компанії Владислав Чечоткін раніше розповідав, що за воєнний, 2022 рік, компанії вдалося масштабуватися до 297 торгових точок, що більше, ніж було на початок повномасштабної війни з рф.

За його словами, у четвертому кварталі 2022 року оборот компанії показав найкращий результат за всю історію.

Однак команду працівників довелося скоротити вдвічі. Детальніше, про результати рітейлера за 2022 рік читайте в нашому матеріалі.

Читайте також: Уряд пропонує великим рітейлерам взяти участь у тендерах Міноборони