Як самостійно розпізнати російські товари в магазині – поради

Українці, які не хочуть спонсорувати агресора, можуть самостійно визначити товари з росії та Білорусі на полицях магазинів.

Для цього є декілька способів перевірки, розповіли фахівці застосунку державних послуг “Дія”.

Навіть один товар з росії чи Білорусі - це фінансування ворога. Тож будьте пильними, - пояснюють в державному підприємстві.

Як визначити компанії з рф та Білорусі?

По-перше, перевірте штрихкод. У кожної країни є свій код, який у ньому зазначається і у росії це 460 - 490, а у Білорусі 481. Виглядає це так:

По-друге, звертайте увагу на наліпки. Багато магазинів маркує такі товари. Якщо ж позначок немає, можете напряму запитати в продавця.

Також зверніться до порталів з відкритими даними, зокрема сервісами YouControl, Opendatabot, Vkursi.pro, Clarity Project та Contr Agent.

Для перевірки достатньо одного з цих пунктів:

  • назва компанії;
  • ПІБ її засновника;
  • контактні дані компанії (адреса, телефон, офіційна поштова адреса);
  • код ЄДРПОУ (або аналогічний міжнародний ідентифікатор).

Завдяки цим даним ви зможете знайти інформацію про кінцевих бенефіціарів та походження компанії, чи є у них офшори чи дочірні компанії в росії чи білорусі.

Також можна дізнатись, чи присутній той чи інший бренд на ринку агресора, чи збирається згортати діяльність.

Вихід компаній з рф

Раніше ми розповідали, що на вихід з росії чекають 2000 іноземних компаній. Для згортання бізнесу їм потрібен дозвіл місцевого регулятора, але лише для розгляду усіх заявок знадобиться близько 8 років.

Згідно з інформацією KSE Institute, кожна іноземна компанія, що хоче згорнути діяльність в рф і продати свої активи, зобов’язана зробити прямий внесок в бюджет держави-агресора.

Читайте також: Шведський бренд Absolut припиняє експорт в рф через критику

Раніше внесок (10% від суми продажу місцевих активів) можна було розтермінувати не декілька років, тепер умови стали жорсткішими.

Як змінився процес виходу міжнародних компаній з рф, читайте в нашому матеріалі.

Дія