Apple заборонив співробітникам використовувати ChatGPT та генеративні ШІ

Американська корпорація Apple заборонила своїм співробітникам використання ChatGPT та інших генеративних нейромереж на робочому місці.

Правило ввели після того, як офіційний додаток ChatGPT стало можливо завантажити на iPhone. Співробітникам компанії прийшла службова записка, де розповідається про заборону використання генеративного штучного інтелекту для робочих задач.

У Apple зазначають, що чатбот може нести певні загрози для компанії. Виробника iPhone зокрема турбує те, що подібні до ChatGPT АІ-платформи збирають конфіденційні дані користувачів та пам'ятають всі введені запити й отримані відповіді.

Крім цього, Apple заборонив своїм співробітникам використовувати інструменти Copilot, які належать Microsoft.

Заборона генеративного ШІ

Раніше аналогічне рішення про заборону нейромереж на кшталт ChatGPT ухвалив південнокорейський гігант Samsung.

У компанії зазначили, що заборона стосується внутрішніх мереж компанії і пристроїв, що їй належать. Обмежувальний захід впроваджено через побоювання щодо потенційного завантаження конфіденційної інформації на ці платформи, а це несе небезпеку для Samsung.

Читайте також: Капіталізація Apple перевищила усі компанії з індексу Russell 2000 разом взяті

Керівництво Samsung наголошує, що ця заборона тимчасова і наразі компанія працює над створенням безпечного середовища для генеративних нейромереж.

Також співробітників просять не завантажувати конфіденційну ділову інформацію з особистих комп'ютерів. У разі порушення, до працівників застосують дисциплінарні стягнення аж до звільнення.

The Wall Street Journal