Цікаве за тиждень (14 травня). Повернення LPP у Харків, новий ТРЦ у Львові та інше

Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини комерційної нерухомості за тиждень, з 8 по 14 травня.

У Харків повернулися бренди польської групи LPP

У харківському ТРЦ Nikolsky відновили свою роботу магазини House та Cropp. Відкриття Mohito заплановано до кінця місяця, розповів президент девелоперської компанії Budhouse Group Анатолій Шкрібляк.

З початку війни усі магазини польської LPP були зачинені в місті.

"Відомі міжнародні бренди продовжують повертатися у Харків. Сьогодні ми пропонуємо досить лояльні умови для старта наших орендарів. Адже наше завдання максимально підтримати економіку країни і давати харків’янам робочі місця. Так, 20 квітня у ТРЦ Nikolsky відновив роботу магазин німецького бренду New Yorker. Ця подія викликала великий ажіотаж серед жителів міста. А у березні відкрилася мережа SportLife", - розповідає Анатолій Шкрібляк.

Детальніше про кожен з брендів читайте в матеріалі.

Як відрізняється насиченість торговими центрами у містах Європи

Незалежна німецька компанія RegioData провела дослідження ринку і з’ясувала, що у великих європейських містах насиченість торговими площами сильно відрізняється від середніх показників на рівні країн.

У рейтингу за насиченістю торговими площами у вигляді торгових центрів, рітейл-парків, гіпермаркетів та аутлет-магазинів, перше місце посідає Прага із щільністю близько 876 кв. м торгових площ на тисячу мешканців, друге місце за Варшавою із показником 826 кв. м на тисячу мешканців, третє займає Бухарест із 666 кв. м, а четверте посідає Будапешт із 619 кв. м.

Замикає п’ятірку лідерів українська столиця. Київ має показник 562 кв. м. торгових площ на тисячу мешканців.

А про час та темпи будівництва нових торгових площ у європейських країнах читайте в нашому матеріалі.

“Епіцентр” закупить першу партію броньованих авто для розмінування

Закупівля відбудеться в рамках ініціативи платформи UNITED24 "Гуманітарне розмінування".

У прес-службі розповіли, що на закупівлю автомобілів виділено 1 мільйон доларів.

За словами засновниці та голови "Епіцентр К" Галини Гереги, заміновані території України займають площу майже у 200 тис. кв. м. Повне їх розмінування після війни займе кілька десятків років.

Зазначені броньовані авто допоможуть спеціалістам швидше і безпечніше звільняти українську територію та допомогати людям повертатися до мирного життя.

У Львові з’явиться новий 7-поверховий багатофункціональний ТРЦ

У Львові на місці недобудови зведуть новий 7-поверховий багатофункціональний ТРЦ і облаштують якісний громадський простір.

За словами заступника міського голови з містобудування Любомира Зубача, торговий центр з’явиться у мікрорайоні Рясне. Відповідні умови вже видали у виконкомі.

На думку Зубача, новий проєкт можна трактувати не лише як комерційний, а й як соціальний, адже в цьому районі немає жодного великого кінотеатру з сучасними залами. Що буде містити новий торговий центр, окрім 8 тисяч квадратних метрів торгових площ, читайте в матеріалі.

Сергій Морголя, “Оазис”: про роботу з перших днів війни, зростання відвідуваності, зміну орендарів і міграцію населення

Керуючий директор ТРЦ “Оазис” Сергій Морголя у ексклюзивному інтерв’ю УРТЦ розповів про відновлення роботи у перші дні війни, безпеку, міграцію відвідувачів та нові відкриття.

Наприклад, Морголя розповів, що одразу після початку війни було вирішено, що не припинятимуть роботу продуктовий супермаркет "Сільпо" та "Аптека DS". Решта магазинів – за бажанням та рішенням власників.

Читайте також: Auchan, Leroy Merlin та інші: НАЗК внесло у список спонсорів війни вже 25 компаній

Вже на початку березня працювало 95% магазинів, але орендні ставки були зменшені.

Декілька операторів все ж змушені були зупинити роботу, але враховуючи факт зростання попиту на торгівельні площі, звільнені раніше локації були практично одразу зайняті новими операторами.

Повний текст інтерв’ю можна прочитати в нашому матеріалі.