Цікаве за тиждень (26 березня). Зниження індексу самопочуття рітейлу (RWBI), нові коментарі Leroy Merlin щодо рф та інше

Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини у сфері комерційної нерухомості за тиждень, з 20 по 26 березня 2023 року.

Індекс самопочуття рітейлу (RWBI) у лютому показав незначне зниження

Голова Дослідницької групи Української Ради Торгових Центрів, керівник дослідницької компанії Ukrainian Research Bureau (URB) Дмитро Топольсков розповів, що показник Індексу знизився до 28,5 пунктів, що на 0,5 пункти менше в порівнянні з січнем.

З 12 лютого 2023 р. в цілому в Україні зник дефіцит потужності електроенергії. Таким чином, торгові центри можуть працювати в штатному режимі, без відключення електроенергії. Тим не менш, на фоні негативних очікувань щодо "великого наступу" росіян відвідуваність ТЦ в лютому дещо знизилась у порівнянні з минулим місяцем, навіть при нівелюванні того факту, що в лютому менше днів, ніж в січні, - зазначив Дмитро Топольсков.

ВАКС вирішив конфіскувати частку ТРЦ Ocean Plaza у Ротенбергів

20 березня Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства Юстиції і постановив конфіскувати частки росіян у столичному торговому центрі Ocean Plaza. Йдеться передусім про олігарха Аркадія Ротенберга та його сина Ігоря.

До росіян застосували закон України "Про санкції" в частині стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб.

В дохід держави буде стягнуто контрольовані ними частки у 100% статутного капіталу ТОВ "Авангард Віларті" та, відповідно, 66,65% (дві третини) статутного капіталу ТОВ "ІС Либідь", право на яку зареєстровано за "Авангард Віларті".

Fozzy Group планує вивести “Сільпо” на польський ринок

Fozzy Group хоче розвинути мережу супермаркетів "Сільпо" в Польщі. На даний момент українська компанія шукає локації в сусідній країні, де могла б відкрити свої перші магазини.

Для експансії розглядається не лише Польща, а й Словаччина, Чехія, Румунія чи Болгарія. Однак саме Польща є пріоритетним напрямком.

Врешті, відкриття "Сільпо" у тих чи інших регіонах, залежить від того, де компанія знайде вигідні локації для інвестицій.

Unilever побудує у Київській області фабрику за 20 млн євро

Компанія Unilever Plc хоче побудувати у Київській області фабрику з виробництва засобів особистої гігієни за 20 млн. євро.

Випускати на ній Unilever планує шампуні, гелі для душу та засоби гігієни під брендами Dove, Axe, TRESemmé та Clear.

Старт будівництва підприємства заплановано вже на 2023 рік, а відкриття - на 2024 рік. Створити завдяки цьому планують приблизно 100 нових робочих місць.

Спочатку виробництво буде орієнтуватись на український ринок, а у перспективі і на європейський.

Leroy Merlin передасть російський бізнес місцевому менеджменту

Французька група компаній Adeo, яка є власником рітейлера Leroy Merlin, планує передати свій російський бізнес місцевому менеджменту.

Проте угоду повинні схвалити державні органи країни-агресорки. Передача контролю над “Леруа Мерлен” місцевому керівництву має зберегти робочі місця для 45 тис. співробітників.

У компанії зазначають, що рішення ухвалили після понад 18 років роботи у росії і цей процес є результатом роботи, розпочатої кілька місяців тому відповідно до міжнародних норм.

Читайте також: У ВРУ зареєстрували законопроєкт, який забороняє брендам спекулювати на темі війни